Reklamı Geç
Advert
Advert

CHP İl Başkanı Karataş’tan ırkçı Vekiline cevap

“Biz Kürtler olarak kimseyi kendimizden üstün veya alçak olarak görmüyor, böyle bir kıyaslamayı da kabul etmiyoruz”

CHP İl Başkanı Karataş’tan ırkçı Vekiline cevap
CHP İl Başkanı Karataş’tan ırkçı Vekiline cevap

Cumhuriyet Halk Partisi Şanlıurfa İl Başkanı Ferhat Karataş, partisinin İzmir milletvekili Birgül Ayman Güler'in ‘Türk ulusuyla, Kürt milliyeti eşit olamaz’ sözlerini kesinlikle kabul etmediklerini söyledi. Karataş açıklamasında, “Biz Kürtler olarak kimseyi kendimizden üstün veya alçak olarak görmüyor, böyle bir kıyaslamayı da kabul etmiyoruz” diyerek söz konusu ırkçılık söylemlerinin talihsizlik olduğunu dile getirdi.

Partisinin doğu ve batı illerindeki il başkanları ile görüşmeler yaptığını ve 30 Ocak 2013 tarihinde Ankara’da toplantı halinde olacaklarını belirten CHP’li Karataş, başkentteki toplantıda süreç ile ilgili görüşlerini de dile getireceklerini ifade etti.

Partisinin Genel Başkan Yardımcısı Sezgin Tanrıkulu’nun "Bu sınırlar içinde nefes alıp veren herkes eşittir" sözlerini Cumhuriyet Halk Partisi’nin resmi görüşü olarak kabul ettiklerini ve bu beyanata sonuna kadar destek verdiklerini de sözlerine ekleyen Karataş, açıklamasında şu sözlerine yer verdi: “Barış sürecindeki olumlu gelişmeleri her zaman destekleyeceğiz. Sürece göreve tavır geliştirip önümüze bakacağız. Böylesine bir süreç içindeyken demokrat bir il başkanı olarak şunun bilinmesini isterim ki; Türkiye birçok etnik yapıdan oluşan bir ülkedir. Böylesine ırkçı söylemler ülkemizin dokusunu bozabilir. Biz Kürtler olarak tüm ırkları kardeş olarak görüyoruz. Birlikteliğimiz kardeşliğimize dayanır. Demokrasi adına da bu tür ırkçı söylemlere karşı olmak gerekir.”

www.balikligol.com

CHP İl Başkanı Karataş ırkçı Birgül Ayman Güler cevap ŞAnlıurfa
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Selim Bağlı'dan Metrolife Hastanesine ziyaret
Selim Bağlı'dan Metrolife Hastanesine ziyaret
İsmailağa Cemaati Referandum kararı belli oldu
İsmailağa Cemaati Referandum kararı belli oldu