Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Siyaset CHP İl Başkanı Karataş’tan ırkçı Vekiline cevap

CHP İl Başkanı Karataş’tan ırkçı Vekiline cevap

“Biz Kürtler olarak kimseyi kendimizden üstün veya alçak olarak görmüyor, böyle bir kıyaslamayı da kabul etmiyoruz”

Giriş Tarihi: 27 Ocak 2013 Pazar 13:52
CHP İl Başkanı Karataş’tan ırkçı Vekiline cevap

Cumhuriyet Halk Partisi Şanlıurfa İl Başkanı Ferhat Karataş, partisinin İzmir milletvekili Birgül Ayman Güler'in ‘Türk ulusuyla, Kürt milliyeti eşit olamaz’ sözlerini kesinlikle kabul etmediklerini söyledi. Karataş açıklamasında, “Biz Kürtler olarak kimseyi kendimizden üstün veya alçak olarak görmüyor, böyle bir kıyaslamayı da kabul etmiyoruz” diyerek söz konusu ırkçılık söylemlerinin talihsizlik olduğunu dile getirdi.

Partisinin doğu ve batı illerindeki il başkanları ile görüşmeler yaptığını ve 30 Ocak 2013 tarihinde Ankara’da toplantı halinde olacaklarını belirten CHP’li Karataş, başkentteki toplantıda süreç ile ilgili görüşlerini de dile getireceklerini ifade etti.

Partisinin Genel Başkan Yardımcısı Sezgin Tanrıkulu’nun "Bu sınırlar içinde nefes alıp veren herkes eşittir" sözlerini Cumhuriyet Halk Partisi’nin resmi görüşü olarak kabul ettiklerini ve bu beyanata sonuna kadar destek verdiklerini de sözlerine ekleyen Karataş, açıklamasında şu sözlerine yer verdi: “Barış sürecindeki olumlu gelişmeleri her zaman destekleyeceğiz. Sürece göreve tavır geliştirip önümüze bakacağız. Böylesine bir süreç içindeyken demokrat bir il başkanı olarak şunun bilinmesini isterim ki; Türkiye birçok etnik yapıdan oluşan bir ülkedir. Böylesine ırkçı söylemler ülkemizin dokusunu bozabilir. Biz Kürtler olarak tüm ırkları kardeş olarak görüyoruz. Birlikteliğimiz kardeşliğimize dayanır. Demokrasi adına da bu tür ırkçı söylemlere karşı olmak gerekir.”

www.balikligol.com

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

EKİNCİ REFERANDUM ÇALIŞMALARINI SÜRDÜRÜYOR

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com