Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Siyaset CHP İl Başkanı Karakeçili; "Küskünleri davet ediyorum VİDEO

CHP İl Başkanı Karakeçili; "Küskünleri davet ediyorum VİDEO

Cumhuriyet Halk Partisi İl Başkanlığına atanan Ömer Karakeçili, bundan sonra Cumhuriyet Halk Partisi’nin Urfa’da sesinin daha gür çıkacağını belirtti.

Giriş Tarihi: 4 Kasım 2013 Pazartesi 16:16
CHP İl Başkanı Karakeçili;

CHP’li küskünlere çağrıda da bulunan Karakeçili, “Bütün ne kadar küskün Cumhuriyet Halk Partili arkadaşlarımız varsa onları partimize davet ediyorum” dedi.

CHP Genel Merkezi tarafından istifa eden CHP İl Başkanı Ferhat Karataş ile yönetim kurulunun yerine atanan Ömer Karakeçili, bugün parti binasında basın açıklaması yaptı. Yedi kişilik yönetim kurulunda bulunan İbrahim Hatipoğlu, Ömer Şeyhanlıoğlu, Hikmet Şaka, Ali Çiftçi, Sinan Kılıç ve Murat Demirkol ile partililerin katıldığı basın açıklamasında konuşan Karakeçili, bu partiyi büyütmeye geldiklerini belirtti.

Karakeçili, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun teklifi ve çağrısı üzerine Cumartesi itibariyle Cumhuriyet Halk Partisi il başkanı olduğunu belirterek, “Arkadaşlarımla birlikte kongreye kadar bu partinin sorumluluğunu almış durumdayız. Bundan sonra Cumhuriyet Halk Partisi’nin Urfa’da sesi gür çıkacaktır. Halkın sorunlarını her platformda savunmaya devam edeceğiz. Ana muhalefetin il başkanı olarak bu görevi en iyi şekilde yapacağım ve Cumhuriyet Halk Partilileri de mahçup etmeyeceğim” dedi.

“Bu parti Ömer Karakeçili’nin partisi olmayacak”

Bu partiyi büyütmeye geldiklerini vurgu yapan Karakeçili, “Bütün ne kadar küskün Cumhuriyet Halk Partili arkadaşlarımız varsa onları partimize davet ediyorum. Bu parti çok büyüyecek, bu parti Ömer Karakeçili’nin partisi olmayacak, benim babamın çiftliği olmayacak. Bu parti, her Cumhuriyet Halk Partilinin partisi olacak. Bundan dolayı daha önce küskün olan bütün Cumhuriyet Halk Partili arkadaşları bu partiye destek olmalarını istiyorum ve diliyorum” şeklinde konuştu.

Karakeçili, tüzük gereği yapılacak olan olağanüstü kongre tarihini de ileriki günlerde açıklayacaklarını belirtti.

CHP İl Yönetim Kurulu Üyesi İbrahim Hatipoğlu ise, Cumhuriyet Halk Partililer olarak Ömer Karakeçili ile beraber omuz omuza mücadelelerini büyüteceklerini belirterek, “Bu partinin büyümesi için elimizden gelen her şeyi yapacağız. Cumhuriyet Halk Partisi’nin Urfa’da Ömer Karakeçili ile birlikte çok büyüyeceğini ve çok güçlü bir parti olacağına da inanıyorum” diye kaydetti.

 

Uğur Budak / Urfastar
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Hilvan'da Yeni Anayasa Bilgilendirme Toplantısı

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com