Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Gündem CHP heyeti Bitlis'te incelemelerde bulundu

CHP heyeti Bitlis'te incelemelerde bulundu

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) milletvekillerinden oluşan bir heyet, 1 Kasım'da yapılacak erken seçim çalışmaları kapsamında, halkın görüşlerini almak amacıyla Bitlis'e geldi.

Giriş Tarihi: 5 Eylül 2015 Cumartesi 02:45
CHP heyeti Bitlis'te incelemelerde bulundu

CHP Balıkesir Milletvekili Mehmet Tüm ve Ordu Milletvekili Mustafa Adıgüzel Bitlis’te esnafları ve STK temsilcilerini ziyaret etti.

Yapılan ziyaretin ardından parti binasına geçen Milletvekili Tüm, burada gazetecilere yaptığı açıklamada, parti merkezinden görevlendirme aldıklarını belirterek, bölgeden aldıkları izlenimleri ve eleştirileri, genel merkeze iletecekleri söyledi.

Partinin sadece bu bölgeye değil, Türkiye’nin her yerine milletvekilleri görevlendirildiğini ifade eden Tüm, şöyle konuştu:

“Bir seçim yapıldı, halk da bir tercihte bulundu. Belki tek başımıza iktidar olamadık. Ancak 13 yıldır bu ülkeyi tek başına pervasızca yöneten bir parti, tek başına iktidarı kaybetti. Burada bir galibiyet yoksa, mağlubiyet var. Aslında halk bizlere ‘Gelin aranızda anlaşın ortak bir payda da buluşun’ dedi. Parti programımızdaki bazı politikalarımızı geri attık. Halkın ihtiyaçlarını öncelikli gördüğümüz, vaat ettiğimiz projelerimiz, sosyal yaralar, memleketin biriken sorunları üzerinden ortaklık yapabilir miyiz? diye yola çıktık.

Fakat karşı tarafın tutumu bizim anlayışımızda olmadı. 39 gün süren bir koalisyon görüşmeleri oldu. Hükümet kurmayla ilgili anayasanın 45 gün şartı varken, o şart oluşmadan erken seçime yönlendiren bir sürece girdik. Aslında  Cumhurbaşkanı, ikinci parti olan CHP'ye görev vermeyerek 6 günü gasp etmiştir. Aslında baştan niyetinin koalisyon kurmak olmadığını, 7 Haziran’daki sonucu kabul etmediğini ve içine sindiremediğini göstermektedir. Şu anda ülkede olan belki bu çatışma ortamı ve birçok olayın da müsebbibi olan bazı şeyleri de harekete geçirdiğini düşünüyoruz.”dedi.

Hükümet kurulması için, CHP'nin 30 gün boyunca görüşme yapmasından dolayı eleştiri aldıklarını bildiren Tüm, kendilerine erken seçim hükümeti kurmak için gelindiğini öne sürdü.

Tüm, “Bunu ret ettiğimizi ve bununla ilgili herhangi bir görüşme yapmayacağımızı açıkça beyan ettik. Bunu ret edince siz ne istiyorsunuz diye bize soruldu. Biz de ülkenin sorunlarının çok derin olduğunu, özellikle bu bölgede aşılması geren sorunların aşılmasının kısa sürekli hükümetlerle çözülemeyeceğini, ekonomi sorunların bulunduğunu, dış politikayı halkında benimsemediğini, Tunus'tan İran'a kadar çok yanlış bir çizgiye geldiğini söyledik.”diye konuştu.

Ordu Milletvekili Mustafa Adıgüzel ise, Cumhuriyet Halk Partisi’nin bu ülkenin sorunlarını çözmeye talip olduğunu ve hiç kimseyi ötekileştirmedikleri iddiasında bulundu.

Adıgüzel, “Esas olan insandır, insan olmaktır. Bizim için Türkiye’nin doğusu batısı fark etmez. Evet geçmişte hatalar yaptık. Bu bölgede milletvekilimiz yoksa, tamamen suç bizdedir. Yıllardır terk ettik. Özellikle Deniz Bey döneminde Ankara’dan bu tarafa gelmedik. Ama yeni dönemde Türkiye’nin her yerinde varız. Çünkü iktidar olmak istiyoruz ve bu ülkenin Cumhuriyet Halk Partisi’ne ihtiyacı var. Bu ülkenin kan ve gözyaşının durmasına ihtiyacı vardır. Bu da silahların susmasından geçer.”ifadesinde bulundu. (Şükrü Tontaş-İLKHA)

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Urfa'da mühimmat ele geçirildi

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com