Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
http://www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Siyaset CHP 'evet'çi vekilini de disipline sevk etti

CHP 'evet'çi vekilini de disipline sevk etti

Giriş Tarihi: 4 Ağustos 2010 Çarşamba 16:53
CHP 'evet'çi vekilini de disipline sevk etti

Genel Başkan Kılıçdaroğlu geçtiğimiz günlerde tam tersi bir açıklama yapmıştı.

Haber 7

CHP'de, Bingöl'ün Yedisu Belediye Başkanı Mehmet Şerif Memioğlu'nun ardından, referandumda evet oyu vereceğini açıklayam Ankara Milletvekili Eşref Erdem'in de ihraç istemiyle Disiplin Kurulu'na sevk edildiği bildirildi.

CHP Parti Meclisi (PM) toplantısında, anayasa referandumunda ''evet'' oyu kullanacağını açıklayan Erdem'in ihraç istemiyle Disiplin Kurulu'na sevk edilmesi kararı alındı.

Eşref Erdem, geçtiğimiz günlerde Sabah'a verdiği röportajda 12 Eylül'ün izlerini silme adına, darbe anayasasının değişmesine 'evet diyeceğini açıklamıştı.

Referandumun partiler üstü olduğuna işaret eden Erdem, "Bunun üzerinden siyaset yapıyor CHP. Ama bunun bir yararı olacağını sanmıyorum. Bence CHP'li, MHP'li, AKP'li her kim olursa olsun bütün aydın ve demokrat sağduyulu insanlar, anayasa değişikliğine 'evet' demeli." diye konuşmuştu.

KILIÇDAROĞLU, "HAYIR" DEMİŞTİ
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, geçtiğimiz günlerde Erdem'in ihracının söz konusu olup olamayacağına ilişkin soru üzerine de "Hayır, herkes düşüncelerini açıkça söyleyebilir." şeklinde cevap vermişti.

Cumhuriyet Halk Partisi'nde daha önce referandumda evet oyu vereceğini açıklayan Bingöl'ün Yedisu Belediye Başkanı Mehmet Şerif Memioğlu'nu da kesin ihraç talebiyle disiplin kuruluna sevk edilmişti.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

MEB Referandumda görev alacaklara eğitim verecek

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com