Advert
Advert
Advert

CHP binasında kadınlara dayak iddiası

Bir ilçe başkanının kendilerini dövdürdüğünü öne süren CHP'li kadınlar, PM Toplantısı'na girmek istedi.

CHP binasında kadınlara dayak iddiası
CHP binasında kadınlara dayak iddiası
CHP'nin basına kapalı süren PM Toplantısı salonun önünde çıkan kargaşa yüzünden yarıda kaldı. Ankara - Yenimahalle İlçe Örgütü'ne üye bir grup kadın, toplantı salonuna girmek istedi. Güvenlik görevlisinin bunu engellemeye çalışması üzerine çıkan tartışma, toplantıdakiler tarafından da duyuldu. Bunun üzerine CHP Kadın Kolları Başkanı Deniz Pınar Atılgan ile Zühal Samlı dışarıda ne olup bittiğine bakmak için salondan çıktı. PM Toplantısı'nın yapıldığı salonun önünde bir grup kadının bulunduğunu gören, Atılgan ile Samlı 'ne oluyor?' sorusunu yöneltti.

www.gercekgundem.com
'un
haberine göre Yeni Mahalle İlçe örgütüne üye olan kadınlar, 'İlçe sekreterimiz Tacettin Şerbetçioğlu ile tartıştık, İlçe sekreterimiz bizi dövdürttü. Biz salona girip durumu Genel Başkana aktarmak istiyoruz' dediler.

Kadın Kolları Başkanı Deniz Pınar Atılgan, bu isteğe olumsuz yanıt verdi. Atılgan 'her isteyeni Genel Başkan ile görüştürmem, çekilin kenara burada durmayın' dedi. Bunun üzerine orada bulunan Samlı, 'Deniz Hanım, ben de PM üyesiyim bana kenara çekilin diyemezsiniz' cevabını verdi. Dayak yediklerini öne süren kadınlar bu diyaloğun ardından bulundukları 2. katı terk ederek, Genel Başkan'ın bulunduğu 12. kata çıkmak istedi. Görevliler kadınların 12. kata çıkmasını engelledi.

Bu sırada Zuhal Samlı ile Deniz Pınar Atılgın, PM toplantısına döndü. PM Toplantısı kaldığı yerden devam etti. CHP'li kadınlar ise 10. kata çıkarıldı, kadınlar burada 'Biz Gürsel Tekin ile görüşmek istiyoruz, bize dayak attılar bunu Gürsel Tekin'e aktaracağız' dediler. Görevliler kadınlara 'Gürsel Tekin burada değil, TGRT bir programa katılmak için binadan ayrıldı' cevabını verdi.

Parti görevlileri kadınları CHP Genel Başkan Yardımcısı Nihat Matkap ile görüşmeye ikna etti. Kadınlar bunun üzerine, Matkap'ın odasına giderek kendilerine dayak atıldığını iddia etti ve İlçe Sekreteri Tacettin Şerbetçioğlu görevden alınsın talebinde bulundu.

Şimdi Kemal Kılıçdaroğlu'nun bu durum karşısında ne yapacağı merak ediliyor.

Delege kavgası

Öte yandan CHP Yenimahalle Kadın Kolları üyelerinin dayak yemesine sebep olan gelişmenin 'mahalla delegeliği' yüzünden kaynaklandığı öğrenildi. İlçe yöneticilerinin mahalle delegeliğine yakınlarını atadığını öne süren kadınlar bu duruma itiraz etmeleri üzerine ilçe binasında dayak yedi. Haber7
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Şanlıurfa’da Öğretmenler Günü Kutlaması
Şanlıurfa’da Öğretmenler Günü Kutlaması
Başkan Çiftçi, İlkokul Öğretmeni İle Buluştu
Başkan Çiftçi, İlkokul Öğretmeni İle Buluştu