Advert
Advert
Advert

Cezalar onandı, gözler UEFA'da!

PFDK'nın şike ve teşvik girişimleri doğrultusunda verdiği cezaların büyük bölümü Tahkim Kurulu tarafından aynen onaylandı.

Cezalar onandı, gözler UEFA'da!
Cezalar onandı, gözler UEFA'da!
Şimdi gözler, vereceği karar için dört gözle bu adımı bekleyen UEFA'ya çevrildi

Türk futbol kamuoyunun günlerdir beklediği gelişme dün yaşandı... Tahkim Kurulu, Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu’nun (PFDK), 6 Mayıs gece yarısı verdiği cezaları karara bağladı ve büyük bölümünü değişikliğe gitmeden onayladı. Gözler, PFDK’nın, “Sahaya yansımamıştır” hükmüne varmasına rağmen Fenerbahçe kulüp yöneticileri ile ilgili men cezalarına çevrilmişti.Tahkim Kurulu, şike ve teşvik ile suçlanan İlhan Ekşioğlu’na 3 maçtan (Gençlerbirliği-Fenerbahçe, Eskişehirspor-Trabzonspor, Fenerbahçe-Ankaragücü) 1’er, toplamda 3 yıl, Şekip Mosturoğlu’na 1 maçtan (Eskişehirspor-Trabzonspor) 1 yıl, Cemil Turan’a da 1 maçtan (Fenerbahçe-Ankaragücü) 1 yıl men olarak verilen cezaların altına imza koydu.İbrahim Akın, Serdar Kulbilge ve Ümit Karan’a verilen cezalarda ise değişiklikler yaptı. Futbolcu İbrahim Akın’a verilen   3 yıl müsabakalardan men cezası   2 yıla indirilirken, Serdar Kulbilge’nin 2 yıl müsabakalardan men cezası 3 maç mene çevrildi. Ümit Karan’ın 2 yıl hak mahrumiyeti cezası ise 2 yıl müsabakalardan men cezası olarak düzeltildi.
Tahkim Kurulu’nun PFDK dosyalarını karara bağlamasının ardından gözler şimdi UEFA’ya çevrildi. Türkiye’de yaşanan süreci başından bu yana yakından izleyen UEFA’nın da kısa süre içerisinde gelecek sezon Avrupa Kupaları’na dair kararını açıklaması bekleniyor.
haber7
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
TİKAD Konsey Başkanı Sabancı’dan Büyükşehir’e Ziyaret
TİKAD Konsey Başkanı Sabancı’dan Büyükşehir’e Ziyaret
Vali Erin: Çocuk işçiliği hukuka ve insan haklarına aykırıdır
Vali Erin: Çocuk işçiliği hukuka ve insan haklarına aykırıdır