Advert
Advert
Advert

"Cezaevindeki tutukluların üçte biri uyuşturucudan yatıyor"

Yeşilay Şanlıurfa Şubesi tarafından düzenlenen 4'üncü İstişare Toplantısı'nda konuşan Şanlıurfa Cumhuriyet Başsavcısı Uğurhan Kuş, Şanlıurfa Cezaevindeki tutukluların üçte birinin uyuşturucu ile bağlantılı olduğuna dikkat çekti.

Yeşilay Şanlıurfa Şubesi tarafından düzenlenen 4’üncü İstişare Toplantısı’nda konuşan Şanlıurfa Cumhuriyet Başsavcısı Uğurhan Kuş, gün geçtikçe toplumu daha fazla tehdit eden uyuşturucu madde kullanımı tehlikesine dikkat çekti.

Şanlıurfa’da madde bağımlılarının tedavisi için Alkol ve Madde Bağımlıları Tedavi Merkezinin (AMATEM) olmamasının bir eksiklik olduğunun öne çıktığı toplantıda konuşan Uğurhan Kuş, Şanlıurfa Cezaevindeki tutukluların üçte birinin uyuşturucu ile bağlantılı olduğuna söyledi.

Kuş, “Uyuşturucu ve sigara çağımızın vebası, sadece bizim değil Türkiye ve Dünya'nın da başının belası ve kurtulmak için her türlü çabanın, masrafın, gayretin gösterilmesi gereken bir bela. Bağımlılık insana yapıştığı için, kurtulması da bir o kadar zor ve kolay değil. Ciddi gayretler, çabalar gerektiriyor.” dedi.

Uyuşturucu ile mücadele konusunda ciddi çalışmaların ortaya konulması için herkese önemli görevlerin düştüğünü ifade eden Kuş, Şanlıurfa’da Yeşilay’ın kendisine ait bir yerinin olmamasının üzüntü verici olduğunu söyledi.

Cezaevinde bulunan üç insandan birinin uyuşturucu madde ile bağlantılı olduğunu dile getiren Kuş, “Genel olarak bakıldığında ne yazık ki cezaevinde tutuklu bulunanların üçte biri ya da yarısı -duruma göre değişiyor- uyuşturucudan yatıyor. Urfa özelinde konuşursak üçte biri uyuşturucudan yatıyor. Bunlar ya satmış ya ticaretini yapıyor ya da bağımlı. Bu rakamları önümüze koyduğumuzda aslında sorunun ne kadar büyük olduğunu görürüz.” diye konuştu.  (Osman Gülebak-İLKHA)

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Başkan Çiftçi, Her buluş ve her icat bir eserdir
Başkan Çiftçi, Her buluş ve her icat bir eserdir
Erdoğan Katıldığı TRT World Forum'da önemli açıklamalarda bulundu
Erdoğan Katıldığı TRT World Forum'da önemli açıklamalarda bulundu