Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
http://www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Kültür Sanat Cezaevinde ressam oldu VİDEO

Cezaevinde ressam oldu VİDEO

Büyükşehir Belediyesi AK Parti Meclis Grup Başkan Vekili Nihat Kılıç Şanlıurfa’nın Akçakale açık cezaevinde hükümlü bulunan Mehmet Acı’nın yağlı boya resim sergisinin açılışını gerçekleştirdi.

Giriş Tarihi: 13 Kasım 2014 Perşembe 14:58
Cezaevinde ressam oldu VİDEO

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Sergi Salonunda Mehmet Acı’nın Yağlı Boya Resim ve El İşi Ürünleri Sergi açılışına Büyükşehir Belediye AK Parti Meclis Grup Başkan Vekili Nihat Kılıç, Kültür Daire Başkanı Ekrem Ayaz, Cumhuriyet Başsavcısı Mehmet Ademoğlu, Kurum Müdürü Hasan Yılmazer ve daire amirleri katıldı.

 

Serginin açılış kurdelesini kesen AK Parti  Meclis Grup Başkan Vekili Nihat Kılıç, takdir edilecek ve başarılı çalışma olduğunu belirterek, “Cezaevinde bulunan insanların cezalandırılmasından ziyade hem toplumla iç içe olması hem ıslahlarına fayda sağlıyor. Bu tür çalışmaların daha fazla önemsememiz gerektiği kanaatindeyim” diyerek Büyükşehir Belediyesi olarak bu tür faaliyetleri desteklediklerini belirtti.

 

Cezaevi koşulların son yıllarda değiştiğini belirten Cumhuriyet Başsavcısı Mehmet Ademoğlu ise, “Açık ve kapalı cezaevinde hükümlülerimizin el emeği ve göz nurudur. Bu sergi daha önce adliyemizde açıldı. Şimdi de Belediyemizin bu salonunda ve imkanlarından yararlanarak halka açtık. Cezaevindeki hükümlü ve tutukluların geçirmiş oldukları sürenin yansımasıdır. Cezaevinde üretime ve sanata yönelik, el işine yönelik bir faaliyetimizin kamuya tanıtımıdır. Cezaevinde bu tür faaliyetler yapılıyor. Meslek edindirme kursları el becerileri, sanat faaliyetleri, konferanslar, seminerler düzenliyoruz. Cezaevlerin işlevi değişti. Özelikle cezaevi savcımıza, idaremize, eserlere emeği geçen hükümlü ve tutuklu arkadaşlarımıza ve bu imkanı bize sağlayan Büyükşehir Belediyemize ayrıca teşekkür ediyorum” dedi.

 

 

Açılışın ardından sergiyi gezen Büyükşehir Belediyesi AK Parti Meclis Grup Başkan Vekili Kılıç ve Başsavcı Ademoğlu, Mehmet Acı’dan yaptığı çalışmalar hakkında bilgi aldı.

 

Öte yandan 50 tablonun yer aldığı sergi Büyükşehir Belediye Sergi Salonunda 2 gün boyunca Şanlıurfalıların beğenisine sunulacak.

www.balikligol.com

VİDEO

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

İlk Cemre düştü! Cemre nedir? Cemre nasıl düşer?

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com