Advert
Advert
Advert

Ceylanpınarlı fırıncıların tavalarla başları belada

Şanlıurfa’nın Ceylanpınar ilçesinde fırın işleten esnaflar gelen tava yemeklerin yoğunluğundan dolayı ekmek yapamadıklarını ifade ettiler.

Ceylanpınarlı fırıncıların tavalarla başları belada
Ceylanpınarlı fırıncıların tavalarla başları beladaRamazan ayının yoğunluğu nedeniyle fırınlara gönderilen tava, patlıcan, lahmacun ve biberler Ceylanpınar fırıncılarını çileden çıkardı.

Şanlıurfa’nın Ceylanpınar ilçesinde bazı fırıncılar pişirilmek amacıyla fırına gönderilen tava, patlıcan ve biberlerin çok fazla arttığına dikkat çekerek, yaşanan bu iş yoğunluğundan dolayı halka ekmek yetiştiremediklerini söylediler.

Evde çok rahat bir şekilde yapılacak olan yemeklerin fırına gönderilmesinin kendilerini ve ekmek almak isteyen halkı mağdur ettiğini belirten fırıncı Yusuf Özmen, Şanlıurfa’nın birçok yöresel yemeğinde kullanılan patlıcan ve biberlerin iftar saatine az bir zaman kala fırınlara getirilmesinin ise ayrıca bir sıkıntı olduğunu söyledi.

Ev ortamında yapılabilecek birçok yemek çeşidinin fırına getirilmesini kadınların kolaycılığa kaçması olarak değerlendiren Özmen, “Durmadan fırınlara patlıcan, biber ve tava gibi benzeri yemek çeşitleri gönderiyorlar. Bu yüzden fırında artık çalışamaz duruma geldik. Ceylanpınarlılardan ricamız; tava ve patlıcan gibi benzeri yiyecekleri daha az sıklıkta fırınlara getirseler daha iyi olur. Çünkü tavaların ocak içerisinde çok yer kaplaması nedeniyle ekmek yapamaz duruma geldik.” dedi. (Mustafa Kaynak – İLKHA)

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Başkan Çiftçi, Her buluş ve her icat bir eserdir
Başkan Çiftçi, Her buluş ve her icat bir eserdir
Erdoğan Katıldığı TRT World Forum'da önemli açıklamalarda bulundu
Erdoğan Katıldığı TRT World Forum'da önemli açıklamalarda bulundu