Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Ekonomi Ceylanpınar’ın 37 STK’sından TİGEM teşekkürü

Ceylanpınar’ın 37 STK’sından TİGEM teşekkürü

TİGEM’in işçi alımında tarım lisesi şartnamesi istemesine tepki gösteren Ceylanpınarlıların tepkisi üzerine işçi alımı şartı değişmesi üzerine Ceylanpınarda faaliyet gösteren 37 Sivil Toplum Örgütleri bir araya gelerek teşekkür ettiler.

Giriş Tarihi: 21 Aralık 2012 Cuma 10:13
Ceylanpınar’ın 37 STK’sından TİGEM teşekkürü

37 STK temsilcisinin ortak basın toplantısında şunları ifade ettiler; “Bilindiği üzere Ceylanpınar Tarım İşletmesi Müdürlüğüne alınacak olan 135 işçiden 105 Beden işçisi için Tarım Lise Mezunu şartı getirilmişti. Bu durum ilçemizdeki  işsiz gençlerin müracaat etmelerine engel olmaktaydı. Haksız rekabetin ortadan kaldırılması için  ilçe halkının rahatsızlığını dile getirmek üzere Sivil Toplum Örgütleri’nin girişimleriyle Tarım Lisesi Mezunu şartını  müracaat şartları arasından kaldırılmıştır. Bu süreçte bize desteklerinden dolayı  Ceylanpınar halkına  Çalışma ve Sosyal Güvenlik  Bakanımız  Sayın Faruk Çelik’e Gıda  Tarım ve Hayvancılık Bakanımız Sayın Mehmet Mehdi Eker’e Tigem Genel Müdürümüz Sayın Mehmet Halis Bilden’e  AK Parti Şanlıurfa İl Başkanı Sayın Av. Yusuf Eğilmez ve  AK Parti İlçe Başkanı Sayın  A.Gani Alkış’a  Gösterdikleri  hassasiyet ve duyarlılıklarından dolayı kendilerine teşekkürlerimizi sunmaktayız.

 

Ancak  Tigem’e alınacak işçilerin  Ceylanpınar’daki  işsiz gençlerden işe yerleştirmelerinin yapılması konusundaki  istek ve temennilerimiz ile beraber sürecin takipçisi olacağımızın bilinmesini  ve  bu isteğimizin dikkate alınması  istiyoruz” dediler.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Şanlıurfa'da Helal gıda konferansı düzenlendi

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com