Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Dünya Ceylanpınar’daki Çadırkent Kapılarını Basına Açtı

Ceylanpınar’daki Çadırkent Kapılarını Basına Açtı

Son günlerde basın yayın organlarında ve sosyal medyada Şanlıurfa’nın Ceylanpınar ilçesindeki Tigem arazilerinde bulunan Suriyeli misafirlerin barındığı çadır kentte Özgür Suriye Ordusunun kamplarının yer aldığı haberleri üzerine, Şanlıurfa Valisi İzzettin Küçük’ün talimatıyla çadır kentin kapıları basın mensuplarına açıldı.

Giriş Tarihi: 1 Aralık 2014 Pazartesi 09:58
Ceylanpınar’daki Çadırkent Kapılarını Basına Açtı

Vali İzzettin Küçük tarafından basın mensuplarının çadır kentte çekim yapmalarına yönelik geziye Vali Yardımcısı Meral Uçar öncülük ederken, Ceylanpınar Kaymakamı Ahmet Karatepe de çadır kenti dolaşan basın mensuplarına yürütülen çalışmalar hakkında bilgi verdi.

Üç yıldan bu yana toplam 4 bin 500 çadırdan oluşan tesislerde yaklaşık 21 bin Suriyelinin ikamet ettirildiğini belirten Kaymakam Karatepe, her türlü ihtiyaçların karşılanmasının yanı sıra; çadır kentte sadece sosyal ve kültürel eğitimlerin ve Milli Eğitim Bakanlığı müfredatına uygun derslerin verildiğini belirtti.

Basın mensuplarına hiçbir yönlendirme yapılmadan istedikleri gibi çadır kentte çekim yapabileceklerini ifade eden Kaymakam Karatepe: “Sayın Valimiz İzzettin Küçük’ün talimatları bu doğrultudadır. Tigem arazileri üzerinde iddia edilen konuların hiç biri yoktur, bunları sizler de göreceksiniz. Burada yapılan eğitim faaliyetleri kültür sanat kursları ve Milli Eğitim Bakanlığımızla yürüttüğümüz okuma yazma kurslarıdır. Bunları yerinde görmeniz için sayın valimizin talimatıyla bu gezi düzenlenmiştir” dedi.

Kısa bilgilendirmenin ardından Kaymakam Ahmet Karatepe çadır kentte verilen kursların yer aldığı çadırları basın mensuplarına gezdirdi. Çocukların yararlandığı anaokullarından, kadınların kurs gördüğü atölyelere kadar her eğitim faaliyetinin yer aldığı çadırların gezilmesinin ardından mahalle ziyaretleri de gerçekleştirildi.

Gezinin sonunda çadır kentte oluşturulan mahallelerin muhtarları basın mensuplarıyla bir araya geldi. Basın mensupları muhtarlara çadır kentte yapılan çalışmalar ve yapılan yardımlar hakkında soru sorma imkanı buldu.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com