Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
http://www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Siyaset Ceylanpınarda Yumruk Protestosu

Ceylanpınarda Yumruk Protestosu

Giriş Tarihi: 16 Nisan 2010 Cuma 11:42
Ceylanpınarda Yumruk Protestosu

Şanlıurfa'nın Ceylanpınar ilçesinde, Barış ve Demokrasi Partisi ilçe teşkilatı siyasi yasaklı olan ve Anayasa Mahkemesi tarafından kapatılan Demokratik Toplum Partisi (DTP) eşbaşkanının Samsun'da uğradığı saldırıyı kınamak amacıyla oturma eylemi gerçekleştirdi.
Barış ve Demokrasi Partisi (BDP) binası önünde bir araya gelen partililer, kapatılan DTP eşbaşkanı Ahmet Türk'ün Samsun'da adliye çıkışında uğradığı yumruklu saldırıyı kınamak amacıyla basın açıklaması ve oturma eylemi gerçekleştirdiler. Ahmet Türk'e yapılan saldırıyı kabullenemez olduğunu dile getiren BDP Ceylanpınar İlçe Başkanı Nuri Akan, "Halkımızın demokrasiye, özgürlüğe, barışa kilitlendiği bir dönemde üst üste gelen saldırıları kabullenmemiz mümkün değildir. Barışın elçisi, yüreği insanlık dolu ve Türk halkına uzanan kardeşlik eli Ahmet Türk'e yapılan saldırı aslında çatışma yaratmak isteyen karanlık güçlerin bir oyunudur. Bu saldırı barışa yapılmış en büyük darbedir. Hakkari'de yaşanan olaylarda polisler tarafından kameralar önünde darp edilerek yerlerde sürüklenen 14 yaşındaki Hatip Kurt ve 12 yaşındaki Şaban Ergin'e uygulanan şiddet, bu kanlı sürecin sinyallerini vermektedir" dedi.

Yapılan basın açıklamasının ardından partiler 5 dakikalık oturma eylemi gerçekleştirdikten sonra olaysız şekilde dağıldı.

İHA

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Nihat Çiftçi: Ceylanpınar Gelişiyor

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com