Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Eğitim Ceylanpınar'da öğretici yurtları ihtiyacı karşılamıyor

Ceylanpınar'da öğretici yurtları ihtiyacı karşılamıyor

Şanlıurfa'nın Ceylanpınar ilçesinde yurtlar yetersiz olduğu için öğrenciler mağdur oldu.

Giriş Tarihi: 23 Eylül 2014 Salı 15:54
Ceylanpınar'da öğretici yurtları ihtiyacı karşılamıyor

 Ceylanpınar’da yurtların yetersiz olduğunu söyleyen Ceylanpınar İmam Hatip Liseleri Mezunları ve Mensupları Derneği (CEİMDER) Başkanı Mehmet Yılmaz, ilçede yapılan yurtlar faaliyete geçse bile öğrencilerin yurt ihtiyacı bitmeyeceğini, her yıl dışarıdan yeni gelen öğrenciler olduğu için bu ihtiyacın her yıl arttığını söyledi.

Kız ve erkek öğrencilere ayrı ayrı yurtlar yapılması gerektiğini ifade eden Yılmaz, "Şuan yurtlarımızın bazıları faaliyete girmediği için dışarıdan gelen öğrencilerimizi Ensar Der’in  misafirhanesinde ağırlıyoruz.  Ceylanpınar’da yeni atanan öğretmenlerimiz bile yer bulmakta sıkıntı yaşıyor. Çünkü Komşu ülkemiz Suriye’nin iç savaşından dolayı Ceylanpınar’a gelen Suriyeli mültecilerden dolayı Ceylanpınar’da kiralık ev bulmak epey zorlaştı. Yeni atanan öğretmenlerimize de pansiyon türü yerlerin yapılması gerektiğini düşünüyorum.” dedi.

Oğlunun küçük olduğunu ilk defa kendilerinden ayrıldığını söyleyen öğrenci velilerinden Necati B., “Oğlum Ceylanpınar Sağlık Meslek Lisesini Kazandı ancak Ceylanpınar’da kalacak yer bulmakta sıkıntı yaşadık, burada hocalarımızın yardımıyla Ensar Der’in misafirhanesinde yer bulduk, yurtlar faaliyete girene kadar misafir olara kalacak, oğlum gibi nice öğrenci yer bulmakta sıkıntı yaşıyor. Mevcut yurtlar faaliyete girse bile yine yurt açığı olacak. Çocuklarımız küçük onlar ilk defa bizden ayrılıyorlar inşallah en kısa zamanda yurtlar faaliyette girer bizim de gözümüz arkada kalmaz.” ifadelerini kullandı. (Mustafa Kaynak - İLKHA)


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Urfa’da YGS Sınavına Girecek Öğrencilere Destek

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com