Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
http://www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Gündem Ceylanpınar’da mahkum ailelerine görüş eziyeti

Ceylanpınar’da mahkum ailelerine görüş eziyeti

Şanlıurfa’nın Ceylanpınar ilçesinde cezaevindeki yakınlarını ziyaret eden aileler, cezaevi görüşlerinin kendileri için eziyete dönüştürüldüğünü söyledi.

Giriş Tarihi: 10 Temmuz 2015 Cuma 00:12
Ceylanpınar’da mahkum ailelerine görüş eziyetiCeylanpınar Emekliler Derneği Başkanı İbrahim Aldırmaz, Şanlıurfa Kapalı Cezaevi’nde yatan oğlunu ziyareti esnasında, 30 metrekarelik alana 200 mahkum yakını sığdırıldığını belirterek, "Görüşmeye giden bizler, insanlık dışı muamelelerle karşılaşıyorsak, acaba tutuklular ne haldedir?" diyerek tepkisini dile getirdi.

“Yaşlı ve çocuklar baygınlık geçirdi”

Bin bir uğraş sonunda cezaevi bekleme salonuna alındıklarını belirten Aldırmaz, "30 metrekarelik alanda nefes almakta bile zorlanıyorduk. Salonda oturacak yer bir tarafa, hareket bile edemiyorduk. Soğutma sisteminin arızalı olduğunu söylediler. Yaşlı ve çocuklar baygınlık geçirirken bile kapılar açılmadı, salonda bulunanlar kapıları yumrukladılar ve bu yüzden güvenlik görevlileri ile tartıştık." ifadelerini kullandı.

“Mahkum yakınlarına verilen değer bu ise, mahkumlar nasıl muamele görüyor acaba”

İnsanlık dışı ortamın bir an önce düzeltilmesi gerektiğini söyleyen Aldırmaz, "Mahkum yakınlarına verilen değer bu ise, içerideki mahkumlarımızın gördüğü muameleyi düşünmek bile istemiyorum. Cezaevi yönetimi tarafından yapılan bu çirkin muamele için ne vicdanımız, ne de kalbimiz dayanıyor. Devlet büyüklerimizin gerekli düzenlemeleri yapmalarını ve kanayan bu yaramızı durdurmalarını istiyoruz. Buradan Adalet Bakanlığı, Bölge Milletvekilleri ve Şanlıurfa Valiliği’ne sesleniyorum; bu zulme dur desinler." dedi.

Şanlıurfa Kapalı Cezaevi dışında bekleme salonları ve oturma alanları yapılması gerektiğini söyleyen Aldırmaz, bu görevin de Eyyübiye Belediyesi’ne düştüğünü söyledi.  (Mustafa Kaynak - İLKHA)

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Arazi sorununu Ankara’ya taşıdılar

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com