Advert
Advert
Advert

Birileri Ceylanpınar'a kasıt mı yapıyor?

Şanlıurfa’nın Ceylanpınar ilçesindeki köylüler, DEDAŞ’ın keyfi muameleyle elektriklerini kestiğini illeri sürdüler.

Birileri Ceylanpınar'a kasıt mı yapıyor?
Birileri Ceylanpınar'a kasıt mı yapıyor?


Ceylanpınar’da elektrik kesintileri; çitçileri, sağlık sorunu yaşayanları ve köylüleri mağdur etmeye devam ediyor. Gündüz elektriklerinin sık sık kesildiğini belirten köy sakinleri, yetkililerin bu duruma bir çözüm bulmasını istediler.

İlçeye bağlı köylere ortalama 6 ila 10 saat arasında elektrik kesintisinin olduğunu söyleyen çiftçiler, tarımsal sulamada sorun yaşadıkları gibi sıcak yaz mevsiminde sağlık sorunu yaşayan birçok hastanın da ciddi sıkıntılarla karşı karşıya olduğunu ifade ettiler.

Köylerde ikamet eden özelikle diyaliz, KOAH ve tansiyon hastalarının sıkıntı yaşadığını söyleyen köylüler,  yetkililerinin elektik kesintilerine çözüm bulmasını istediler.

DEDAŞ’ın keyfi elektrik kesintisi yaptığını belirten Han köyü sakinlerinden Mehmet Demir, “Ceylanpınar köylerinde elektrik kesintisi yaklaşık 6 saat fala sürüyor. Çevre il ve ilçelerin köylerinin hiçbir yerinde böyle bir uygulama yok bu elektrik kesintisi DEDAŞ’ın keyfi uygulamasıdır. Gündüzleri hiç elektriğimiz yok. Kızıltepe, Viranşehir ve Derik’te günlük ortalama 2 buçuk saat elektrik kesintisi olurken Ceylanpınar’da gündüz hiç gelmiyor. Resmi olarak, ‘4 buçuk saat kesiti yapılıyor’ deniliyor ama gündüz 1-2 saat geliyor ondan sonra elektriğimiz yok. Ceylanpınar’da keyfi elektrik kesintisi yapılıyor. DEDAŞ’ın bu uygulamasından herkes şikâyetçidir.” dedi.

Gündüz elektriklerinin sürekli kesik olduğunu ifade eden Demir, “Elektriğimiz bir saat geliyor ondan sonra sürekli kesiliyor. DEDAŞ’a sorduğumuzda ise ‘arıza var, röle takmışız’ gibi sürekli bahaneler üretiliyor. Köy muhtarlarımız yetkili mercilere gidiyor ancak kimseye seslerini duyuramıyorlar. Ziraat Odası bunlara öncülük etmesi lazım. Köylüler elektrik faturasını düzenli ödemelerine rağmen ‘yük ağır kesinti yapmak zorundayız’ diyorlar.” şeklinde konuştu.

Hastaların elektrik kesintisinden olumsuz yönde etkilendiğini vurgulayan Demir, “Köyde gündüzleri hiç elektriğimiz olmadığı için yaşlı, diyaliz hastaları ve küçük çocuklar çok zorlanıyor. Ceylanpınar gibi bir yerde bu mevsimde elektriğin olmaması çok ciddi sıkıntı yaratıyor. Sadece yaşlı ve hasta insanlar değil diğer insanlarda sıkıntı yaşıyor.  Yetkililerden bu durumun düzeltilmesini ve duyarlı olmasını istiyoruz.” diye konuştu. (Mustafa Kaynak - İLKHA)

Ceylanpınar CEYLANPINAR HABERLERİ
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Başkan Çiftçi, Her buluş ve her icat bir eserdir
Başkan Çiftçi, Her buluş ve her icat bir eserdir
Erdoğan Katıldığı TRT World Forum'da önemli açıklamalarda bulundu
Erdoğan Katıldığı TRT World Forum'da önemli açıklamalarda bulundu