Advert
Advert
Advert

Ceylanpınar'da çatışma gerginliği

Rasulayn'daki çatışmalar Ceylanpınar'da da gerginliğe yol açtı, Seken kurşunlardan bir vatandaş yaralandı, bir ev zarar gördü

Ceylanpınar'da çatışma gerginliği
Ceylanpınar'da çatışma gerginliği

Suriye'nin Haseki kentine bağlı Rasulayn İlçesi'nde, akşam saatlerinde başlayan çatışmalar, aralıklarla devam ediyor.

Çatışmalar sırasında sınır hattındaki Madenli Köyü'nde tarladan çalışan 55 yaşındaki çiftçi Mahmut Özgen, nerden geldiği belli olmayan kurşunun sağ ayağına isabet etmesi sonucu yaralandı. Yakınları tarafından Ceylanpınar Devlet Hastanesi'ne götürülen Özgen'in acil serviste tedavisine başlanıldı. Mahmut Özgen'in sağlık durumunun iyi olduğu bildirilirken, yetkililer vatandaşları sınıra yakın bölgelerden uzak durmaları konusunda uyarı anonsları yapıyor.

Rasulayn İlçesi'nde 16 Temmuzda El Nusra ile PYD güçleri arasında çıkan çatışmalar, 12 günden bu yana aralıklarla devam ediyor. Rasulayn'daki çatışmalar nedeniyle Ceylanpınar'da günlerdan bu yana tedirginlik görülürken güvenlik güçleri sınır hattında yoğun güvenlik önlemi aldı.

Dün sabah saatlerinde sessizliğin hakim olduğu Rasulayn İlçesi'nde, akşam saatlerinde çatışmalar yeniden şiddetlendi. Ceylanpınar'da top ve silah seslerinin duyulduğu çatışmalarda, Rasulayn'dan atılan çok sayıda mermi, yerleşim yerlerine isabet etti.

Kızılay görevlilerinin kaldığı bir evin kapısı, sınırı aşan mermilerin isabet etmesi sonucu parçalandı. Kapının parçalandığını gören Ceylanpınarlılar, "Rasulayn'da barışın sağlanmasını istiyoruz. Günlerdir tedirginlik yaşıyoruz. Evlerimizden çıkamıyoruz" diye konuştu.

Güvenlik güçleri, Rasulayn'daki çatışmalar nedeniyle sınır hattında önlemlerini en üst düzeye çıkardı.

Dünya Bülteni

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Engelli Gencin Yüzü, Şanlıurfa Büyükşehirle Güldü
Engelli Gencin Yüzü, Şanlıurfa Büyükşehirle Güldü
Karar resmi gazetede yayınlandı! Fakıbaba'nın yeni müsteşarı atandı
Karar resmi gazetede yayınlandı! Fakıbaba'nın yeni müsteşarı atandı