Advert
Advert
Advert

Ceylanpınar Sınırı Ateş Hattında VİDEO

Şanlıurfa'nın Ceylanpınar ilçesinin hemen karşısında bulunan Suriye'nin Haseki şehrine bağlı Resulayn ilçesi, gün boyu Suriye ordusuna ait uçaklarla bombalandı.

Ceylanpınar Sınırı Ateş Hattında VİDEO
Ceylanpınar Sınırı Ateş Hattında VİDEO

Birçok Suriyelinin hayatını kaybettiği bombardımanda yüze yakın insan yaralandı. Türkiye tarafına taşınan yaralılar, başta Ceylanpınar olmak üzere Şanlıurfa ve Mardin’deki hastanelere kaldırıldı.

Gün boyu uçakların bombaladığı sınırın sıfır noktasında bulunan Ceylanpınarlılar da saldırılardan etkilendi. 1 asker, 3 Ceylanpınarlı vatandaş patlamalar sonucu yaralandı. Patlamanın şiddeti ile Ceylanpınar'daki birçok yere şarapnel parçaları isabet etti. İlçedeki onlarca iş yeri ve evin camları kırıldı. Patlamalar esnasında ortaya çıkan gürültü ve havaya yayılan duman, Ceylanpınarlıları korkutarak paniğe neden oldu.

 

Günlerdir şiddetli çatışmaların meydana geldiği ve önemli ölçüde muhaliflerin kontrolüne geçen Ceylanpınar sınırındaki Suriye'nin Resulayn ilçesi, bu sabah önce helikopterlerin daha sonra da savaş uçaklarının hedefi oldu. Ayrıca, Suriye tarafından ateşlenen bir roket, sınırı geçerek Ceylanpınar'da yerleşim birimlerine 500 metre uzaklıktaki Tarım İşletmeleri Genel Müdürlüğü (TİGEM)’nün arazisine düştü. Bu gelişme sonrası güvenlik güçleri alarma geçti. Ceylanpınar adeta hayalet şehre döndü, birçok iş yerinin camları kırıldı, esnaf kepenk kapattı. Gergin bekleyişin devam ettiği Ceylanpınar’da vatandaş, can kaybı olmadan uyarı atışlarının yapılmasını istiyor. Sınırın ötesinde ise yüzlerce can kaybından söz ediliyor.

Kaynak: KanalurfaŞanlıurfa Ceylanpınar Resulayn Suriye Haseki bomba Ceylanpınar Sınırı Ateş Hattında VİDEO
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
TİKAD Konsey Başkanı Sabancı’dan Büyükşehir’e Ziyaret
TİKAD Konsey Başkanı Sabancı’dan Büyükşehir’e Ziyaret
Vali Erin: Çocuk işçiliği hukuka ve insan haklarına aykırıdır
Vali Erin: Çocuk işçiliği hukuka ve insan haklarına aykırıdır