Advert
Advert
Advert

Ceylanpınar hastane ek binası 7 aydır bitmiyor

Şanlıurfa'nın Ceylanpınar ilçe Devlet Hastanesinin yetersiz kalması nedeniyle yapımına başlanan ve 55 günde tamamlanması planlanan ek bina inşaatı 7 aydır bitmiyor.

Ceylanpınar hastane ek binası 7 aydır bitmiyor
Ceylanpınar hastane ek binası 7 aydır bitmiyor

 Ceylanpınar’a yerleşen Suriyeli mültecilerinde tedavi görmeleriyle beraber, ilçenin tek hastanesi konumundaki Ceylanpınar Devlet Hastanesi yetersiz kalıyor.  Bunun üzerine Birleşmiş Milletler olaya el atarak, ek bina yaptırmaya karar verdi.  55 günde bitmesi planlanan hastane, 7 aydır halen bitirilemedi.

Suriyeli mültecilerin gelmesiyle hastanenin yoğun olduğunu belirten Hasan Durmaz, “Hastanenin yetersiz kalıyor. Bir doktor günde 100’den fazla hastaya bakıyor. Sağlık alanında ciddi adımlar atan hükümet Ceylanpınar’da neden adım atmıyor. Özellikle Suriyeli mültecilerin gelmesiyle hastane çok yoğun oluyor. Acil bir hasta olmadıkça hastaneye gelmek istemiyoruz. Her gelişimizde uzun kuyruklarda beklemek zorunda kalıyoruz. bir doktor 100’den fazla hastaya bakıyor. Allah muhafaza vereceği yanlış bir ilaç insanların hayatına neden olabilir. Verilecek yanlış teşhisten kim sorumlu olacak. Hastanemiz, doktorlarımız yetersiz. Yapılacak olan 150 yataklı hastane de maalesef mahkemelik olmuş durumda ek bina ise 7 aydır inşaatı devam ediyor.” ifadelerini kullandı.

“150 Yataklı hastane mahkemelik oldu”
Öte yandan,  80 bin nüfusla Suriye sınırına sıfır noktada bulunan ve ilçedeki tek devlet hastanesi olan Ceylanpınar Devlet Hastanesi’ne tahsis edilen yer, alanda bir konut bulunduğu gerekçesiyle mahkemelik olmuştu.

Konut sahibinin konuyu mahkemeye taşıması nedeniyle hastanenin yapımı askıya alınmıştı.  (Mustafa Kaynak - İLKHA)






Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
 Şanlıurfa’da Jandarma 205 öğrenci servis aracını..
Şanlıurfa’da Jandarma 205 öğrenci servis aracını..
Her An Harran Foto Maraton 2  yarışması sonuçlandı- işte kazanan isimler
Her An Harran Foto Maraton 2 yarışması sonuçlandı- işte kazanan isimler