Advert
Advert
Advert

Ceylanpınar Devlet Hastanesinden hasta açıklaması

Ceylanpınar Devlet Hastanesi Başhekimi Uz.Dr.Selim Topçu’dan çıkan haberlere yalanlama…

Ceylanpınar Devlet Hastanesinden hasta açıklaması
Ceylanpınar Devlet Hastanesinden hasta açıklaması

 

Ceylanpınar Devlet Hastanesi ile ilgili çıkan habere sert tepki gösteren Başhekim Topçu yaptığı yazılı açıklamada; “Gece gündüz demeden bayram seyran dinlemeden hizmet veren sağlık çalışanlarına şiddetin farklı bir boyutu olarak değerlendirdiğimiz bu gibi yıpratıcı haberlerden üzüntü duyduğumuzu belirtmek isterim. Sınırdaki çatışmaların sakinleştiği ve haber materyali bulmakta zorlanılan bu dönemde haber materyali olarak hastanenin seçilmesini doğru bulmamaktayız. Eksikliklerimiz olmasına rağmen mevcut imkânlar ölçüsünde kesintisiz olarak sağlık hizmeti devam etmektedir.

Haberde bahsi geçen müşahede odasında bekleyen hastalar meselesi: müşahede işlemi 4-6 saat süreyle hastanın gözlenmesi işlemi olup bazen bu süre 24-48 saat sürebilmektedir. Dolayısıyla müşahede odasında saatlerce beklenmesi çok anormal değildir. Zaten hastanın ifadesi ile gereken tedavi verilmiş ve müşahede odasında bekletilmiştir. Kardiyoloji uzmanı ve aynı zamanda başhekim olan hekimimiz normal mesai saatlerinde ve icap saatlerinde hasta bakmaktadır.

Bütün branşlar olmasa dahi hastanemizde başta ana branşlar olan dâhiliye, çoçuk hastalıkları ve kadın doğum olmak üzere diğer birçok branşta hekimimiz (göz hastalıkları, KBB, kardiyoloji, nöroloji, psikiyatri, genel cerrahi, cildiye, biyokimya, aile hekimliği, anestezi, üroloji, diş hekimi) görevlerine devam etmektedir. Geçici görevle değil hastanemiz kadrosunda çalışmaktadırlar. Diğer branşlar içinde ara ara geçici görevlendirmeler yapılmaktadır ve yeni dönem atamalar için talepte bulunulmuştur.

Diş hekimlerimiz hastane imkânları ölçüsünde hizmet vermekte olup daha ileri işlemler yapılabilmesi için çalışmalar devam etmektedir.

Hastane çalışanlarının fiziki ve psikolojik olarak uğradıkları şiddeti uzaktan izleyip hiç sesini çıkarmayanlar ve hastanede olumlu gelişmeleri görmezden gelenlerin  sadece olumsuzluk üzerine haber ve yorum yapmalarını kamuoyunun takdirine bırakıyoruz. Bu gibi hareketlerin Ceylanpınar halkına bir şey kazandırmayacağını ifade etmek isteriz” dedi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Şanlıurfa’da Öğretmenler Günü Kutlaması
Şanlıurfa’da Öğretmenler Günü Kutlaması
Başkan Çiftçi, İlkokul Öğretmeni İle Buluştu
Başkan Çiftçi, İlkokul Öğretmeni İle Buluştu