Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Sağlık Ceylanpınar Devlet Hastanesinden hasta açıklaması

Ceylanpınar Devlet Hastanesinden hasta açıklaması

Ceylanpınar Devlet Hastanesi Başhekimi Uz.Dr.Selim Topçu’dan çıkan haberlere yalanlama…

Giriş Tarihi: 21 Ekim 2013 Pazartesi 11:05
Ceylanpınar Devlet Hastanesinden hasta açıklaması

 

Ceylanpınar Devlet Hastanesi ile ilgili çıkan habere sert tepki gösteren Başhekim Topçu yaptığı yazılı açıklamada; “Gece gündüz demeden bayram seyran dinlemeden hizmet veren sağlık çalışanlarına şiddetin farklı bir boyutu olarak değerlendirdiğimiz bu gibi yıpratıcı haberlerden üzüntü duyduğumuzu belirtmek isterim. Sınırdaki çatışmaların sakinleştiği ve haber materyali bulmakta zorlanılan bu dönemde haber materyali olarak hastanenin seçilmesini doğru bulmamaktayız. Eksikliklerimiz olmasına rağmen mevcut imkânlar ölçüsünde kesintisiz olarak sağlık hizmeti devam etmektedir.

Haberde bahsi geçen müşahede odasında bekleyen hastalar meselesi: müşahede işlemi 4-6 saat süreyle hastanın gözlenmesi işlemi olup bazen bu süre 24-48 saat sürebilmektedir. Dolayısıyla müşahede odasında saatlerce beklenmesi çok anormal değildir. Zaten hastanın ifadesi ile gereken tedavi verilmiş ve müşahede odasında bekletilmiştir. Kardiyoloji uzmanı ve aynı zamanda başhekim olan hekimimiz normal mesai saatlerinde ve icap saatlerinde hasta bakmaktadır.

Bütün branşlar olmasa dahi hastanemizde başta ana branşlar olan dâhiliye, çoçuk hastalıkları ve kadın doğum olmak üzere diğer birçok branşta hekimimiz (göz hastalıkları, KBB, kardiyoloji, nöroloji, psikiyatri, genel cerrahi, cildiye, biyokimya, aile hekimliği, anestezi, üroloji, diş hekimi) görevlerine devam etmektedir. Geçici görevle değil hastanemiz kadrosunda çalışmaktadırlar. Diğer branşlar içinde ara ara geçici görevlendirmeler yapılmaktadır ve yeni dönem atamalar için talepte bulunulmuştur.

Diş hekimlerimiz hastane imkânları ölçüsünde hizmet vermekte olup daha ileri işlemler yapılabilmesi için çalışmalar devam etmektedir.

Hastane çalışanlarının fiziki ve psikolojik olarak uğradıkları şiddeti uzaktan izleyip hiç sesini çıkarmayanlar ve hastanede olumlu gelişmeleri görmezden gelenlerin  sadece olumsuzluk üzerine haber ve yorum yapmalarını kamuoyunun takdirine bırakıyoruz. Bu gibi hareketlerin Ceylanpınar halkına bir şey kazandırmayacağını ifade etmek isteriz” dedi.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Şanlıurfa’da vicdansızlığın böylesi

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com