Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Sağlık Ceylanpınar Devlet Hastanesinde akılcı ilaç kullanımı

Ceylanpınar Devlet Hastanesinde akılcı ilaç kullanımı

Şanlıurfa’nın Ceylanpınar ilçe Devlet Hastanesi tarafından doğru ilaç kullanımına ilişkin stant açılarak, hastaneye gelen vatandaşlara konuyla ilgili bilgiler verildi.

Giriş Tarihi: 25 Ocak 2015 Pazar 06:46
Ceylanpınar Devlet Hastanesinde akılcı ilaç kullanımı

 İlaçların israf edilmemesi ve doğru zamanda kullanılması konusunda Ceylanpınar halkını bilinçlendirmek amacıyla, Ceylanpınar Devlet Hastanesi girişinde stant açıldı.

Stanttı ziyaret eden Ceylanpınarlılara ilaçların doğru kullanımı konusunda el broşürleri dağıtıldı.

İlaçların doğru ve zamanında kullanılması gerektiğini ifade eden hastane dahiliye Uzmanı Doktor Yılmaz Sözücan” Dünya sağlık örgütünün yaptığı araştırmalara göre, ilaçların yarısından fazlası gereksiz kullanılmaktadır. Ülkemizde bu durum biraz daha fazla, ilaçların ülkemizde en çok gereksiz ilaç türleri arasında antibiyotikler ilk sırada yer almaktadır. Ülkemizde antibiyotikler en çok gribal türü hastalıklarda kullanılmaktadır. Aslında soğuk algınlığında antibiyotiklerin yeri yoktur. Ancak ağır enfeksiyon vakalarında kullanılabilir. Hastalardan ricamız hekimlerine danışmadan ve komşu tavsiye üzerine ilaç kullanmasınlar.” dedi.

Hastane Baştabip Yardımcısı Doktor Nezih Burak Alptürk ,se “ Bizler, Ceylanpınar Devlet Hastanesi yönetimi olarak sağlık personellerimiz ile birlikte periyodik olarak ilçe halkına yönelik sağlık hizmetlerimiz aralıksız devam edecektir.” ifadelerine yer verdi.

Akılcı ilaç kullanımı konusunda açılan statta görev yapan diğer sağlık personellerinden Sağlık Hizmetleri Müdürü Osman Demir, Hastane Müdürü Seyfettin Ekin, Sağlık Hizmetleri Müdür Yardımcısı Kader Öz ve diğer sağlık personelleri gün boyunca stantta görev yaparak vatandaşları doğru kullanımı konusunda bilgilendirdiler. (Mustafa Kaynak –İLKHA)

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Mehmet Akif İnan Devlet hastanesinin oto park sorunu çözülüyor

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com