Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Eğitim Ceylanpınar Belediyesinden toplu iş sözleşmesi

Ceylanpınar Belediyesinden toplu iş sözleşmesi

Giriş Tarihi: 12 Temmuz 2011 Salı 11:24
Ceylanpınar Belediyesinden toplu iş sözleşmesi

Şanlıurfa Ceylanpınar Belediyesi ile Tüm Bel-Sen arasında ilk kez 30 memuru kapsayan Toplu İş Sözleşmesi (TİS) imzalandı.
Ceylanpınar Belediyesi ile Tüm Bel-Sen arasında yapılan Toplu İş Sözleşme görüşmelerinin ardından Belediye Başkanlığı makamında, Ceylanpınar Belediye Başkanı İsmail Arslan, Tüm Bel-Sen Şanlıurfa Şube Başkanı Nureddin Çetin, Tüm-Bel-Sen İlçe temsilciliği ve belediye çalışanlarının katılımıyla imza töreni düzenlendi. İlk olması nedeniyle Toplu İş Sözleşmesi'nin ayrıca bir öneme sahip olduğunu vurgulayan Tüm Bel-Sen Urfa Şube Başkanı Nureddin Çetin, Ceylanpınar Belediye Başkanı'na emek ve emekçiden yana duyarlılığından dolayı teşekkür etti. "Sendikasız demokrasi, Toplu sözleşmesiz de bir sendika olamaz" diyen Çetin, "Daha önceki belediye yönetimleri döneminde maaşlarını bile alamayan çalışanlar bugün birçok demokratik kazanımla birlikte Toplu İş Sözleşmesi imzalıyor" dedi.

Ceylanpınar Belediye Başkanı İsmail Arslan ise "Toplu iş sözleşmesi, emekçilerin yıllar boyunca ağır bedeller ödeyerek elde ettiği demokratik bir haktır. Buna sadece ücret artışı ve elde edilmiş haklar olarak bakmamak gerekir" diye konuştu.

Sözleşmede, yapılan ücret artışıyla birlikte, eşine şiddet uygulayan memurlarının sosyal haklarının yarısının kesilerek eşlerine verileceği, yılbaşı ve bayramlarda 200'er TL'lik ekstradan ücret verileceği belirtildi.

www.balikligol.com

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Müdür Veysel Tipioğlu çağrıya sessiz kalmadı

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com