Advert
Advert
Advert

Ceylanpınar Antep Deresi koku ve hastalık saçıyor

Şanlıurfa'nın Ceylanpınar ilçesinde şehrin ortasından geçen Antep Deresinden yayılan kötü kokuya tepki gösteren mahalleli yetkilileri tedbir almaya davet ettiler.

Ceylanpınar Antep Deresi koku ve hastalık saçıyor
Ceylanpınar Antep Deresi koku ve hastalık saçıyor

 Ceylanpınar ilçesinde, Antep Deresinden yayılan kötü koku ve kirliliğin, ilçe halkını rahatsız ettiği belirtildi. İlçe halkı ilçenin girişinden başlayıp Suriye sınırına kadar devam eden 5 kilometrelik Antep Deresinde 2 ay önce temizlenen dereden yine çok pis kokular geldiği ifadelerine yer vererek, belediye tarafından her yıl yapılan temizlik çalışmalarının bir sonuç vermediğini öne sürdüler.  Vatandaşlar yetililer çağrıda bulunarak Antep Deresi için kalıcı bir çözümün bulunmasını istediler.

Antep Deresinin üstünün kapatılması gerektiğini belirten mahalle sakinleri, “Antep Deresinden kötü koku ve hastalık saçıyor, bunun yanında sivrisinek de çok rahatsızlık veriyor. Antep Deresinin yanındaki sokaklardaki evler, oturulamaz hale geldi.  Her yıl yapılan temizlik çözüm değil, üstünün kapatılması gibi kalıcı bir çözüm bulunması gerekiyor.”ifadelerini kullandılar.

Derenin kokusundan mahallelinin rahatsız olduğunu belirten mahalle sakini Mehmet Kaya, “Evimiz dere kenarında olduğu için sürekli pis kokular geliyor. Belediyenin yaptığı temizlik çalışmaları çözüm değil, farklı kalıcı bir çözüm bulunması gerekiyor. Daha önceki belediye başkanı zamanında bura temizlendi ancak bunun çözüm olmadığı görüldü. Şuan ki Belediye başkanı Menderes Atilla da dereyi temizletti ama sonuç ortada, dere yine kirli ve hastalık saçıyor.” şeklinde konuştu.

Konu ile ilgili görüştüğümüz Belediye Başkan Yardımcısı Adnan Daşkıran ise, “Antep Dersi zaman zaman temizleniyor, şuanda da biraz kirlenmiş durumda en kısa zamanda temizliği yapılacaktır.” Dedi. (Mustafa Kaynak – İLKHA)


Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Şanlıurfa’da Öğretmenler Günü Kutlaması
Şanlıurfa’da Öğretmenler Günü Kutlaması
Başkan Çiftçi, İlkokul Öğretmeni İle Buluştu
Başkan Çiftçi, İlkokul Öğretmeni İle Buluştu