Advert
Advert
Advert

Çevreye Dikkat Çekmek İçin Yürüdüler

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Daire Başkanlığı, ‘Dünya Çevre Günü’ kutlamaları kapsamında Belediyeye bağlı temizlik personeli ve öğrencilerle Büyükşehir Belediye Binası önünden Balıklıgöl Platosuna kadar yürüyüş düzenleyerek, çevre temizliğinin önemine dikkat çekti.

Çevreye Dikkat Çekmek İçin Yürüdüler
Çevreye Dikkat Çekmek İçin Yürüdüler

Yürüyüşte Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Mahmut Kırıkçı, Haliliye Belediye Başkanı Fevzi Demirkol, Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Can Hallaç, temizlik personeli ve işçiler katıldı.

Balıklıgöl Platosuna kadar süren yürüyüşün sonunda açıklamada bulunan Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Mahmut Kırıkçı, Dünya Çevre Gününün önemine dikkat çekerek, Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi olarak bir takım etkinlikler düzenlediklerini ifade etti.

5-11 Haziran Dünya Çevre Haftasının açılışını öğrencilerle birlikte kortej yürüyüşüyle başlattıklarını belirten Kırıkçı, hava muhalefeti dolaysıyla Balıklıgöl Platosunda yapacakları temizlik kampanyasını yapamadıklarını söyleyerek, “Çevre Duyarlılığının ve Çevre kaynaklarının korunması adına bir takım mesajlar verdik. Büyükşehir Belediyesi olarak doğal kaynakların korunması için gerekli tedbirleri alacağız, temizlik hassasiyeti göstereceğiz. Yeşil bir çevreyi oluşturmak ve korumak için her türlü faaliyeti sürdüreceğiz. Halkımızın doğal kaynakları kullanımda ve tüketiminde duyarlı olmasını ve bunu genç nesillere aktarılmasını yönünde hassas davranmalarını temenni ediyoruz” şeklinde konuştu.

Son olarak tüm Şanlıurfalıların Dünya Çevre Haftalarını kutlayan Kırıkçı, gün içerisinde gerçekleştirilecek etkinliklere vatandaşları davet etti.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İstanbul'da Urfa sıra gecesi yaptılar!
İstanbul'da Urfa sıra gecesi yaptılar!
Erdoğan: Mesele şahsım değil hedef Türkiye'dir!
Erdoğan: Mesele şahsım değil hedef Türkiye'dir!