Advert
Advert
Advert

Çevre yolu için askeriye içinde yol açıldı

Şanlıurfa Belediyesi, şehrin son çevre yolu halkasına bu gün başlıyor.

Çevre yolu için askeriye içinde yol açıldı
Çevre yolu için askeriye içinde yol açıldı

Kentin Kuzey Batı çevreyolunun yapımı İl Emniyet Müdürlüğü Çevik Kuvvet Şube Müdürlüğü Kavşağından start alarak Tugay’ın içerisinden devam edecek.

Şanlıurfa 20.Zırhlı Tugay Komutanlığı içerisinden 1 kilometre mesafesi olan çevre yolunun tamamı ise 10 kilometre. Çevik Kuvvet Şube Müdürlüğü ile Tugay’ın sınırı olan Diyarbakır yolu üzerindeki yeni otogar kavşağı bölümünde start alacak olan çevreyolu için ilk kazma bugün öğleden sonra vurulacak. Şanlıurfa Valisi Celalettin Güvenç ile Şanlıurfa Belediye Başkanı Dr.Ahmet Eşref Fakıbaba’nın katılacağı törenle çevre yolunun ilk kazması vurulacak.

Şanlıurfa Kuzey Batı çevre yolunun Tugay içerisindeki 1 kilometrelik alanda 320 bin metreküplük kazı çalışması yapılacağı bildirildi.

Çevre yolu, Tugay içerisinden geçerek Ahmet Yesevi Mahallesine oradan da Direkli Mahallesi ve Evren Sanayi Sitesine bağlanacak. Evren Sanayi sitesinden de Akçakale’den Evren Sanayi Sitesine doğru gelen çevre yoluna bağlanacak çevre yolu Gaziantep Yolu Üzerinde yapılan köprülü kavşakta birleşecek.

Tugay’ın içerisinden geçerek devam edecek olan Kuzey Batı çevre yolunun tamamlanmasıyla Şanlıurfa’nın etrafı 360 derece çevre yollu ağlarıyla örülmüş olacak. Şanlıurfa’nın etrafının 36 kilometrelik çevre yolu halkasının sonuncusu olan Tugay’ın içerisinden geçen çevreyolu kentin trafiğine önemli ölçüde nefes aldıracak. Direkli, Ahmet Yesevi, Karaköprü’de ikamet eden iş yeri Organize Sanayi Bölgesinde ve Evren Sanayi Sitesinde bulunan esnaf ve işçilerin yolunu kısaltacak çevre yolu, Şanlıurfa Belediyesinin çalışmalarını tamamlamasıyla trafiğe açılacak.

Kaynak: Kanalurfa

Balıklıgöl Urfa Balıklıgöl Şanlıurfa Balıklıgöl Urfa Sanlıurfa Urfa Haber Sanlıurfa Haber Urfa Haberleri Sanlıurfa Haberleri Çevre yolu için askeriye içinde yol açıldı
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Şanlıurfa’da Öğretmenler Günü Kutlaması
Şanlıurfa’da Öğretmenler Günü Kutlaması
Başkan Çiftçi, İlkokul Öğretmeni İle Buluştu
Başkan Çiftçi, İlkokul Öğretmeni İle Buluştu