Advert
Advert
Advert

Çevre yolları, caddeler rengarenk!

Şanlıurfa Belediyesi şehrin ana arterleri, çevre yolları, prestijli caddelerini renga renk ışıklandırdı.

Çevre yolları, caddeler rengarenk!
Çevre yolları, caddeler rengarenk!

Yaklaşık bir aydır devam eden aydınlatma çalışmaları aralıksız sürüyor. Balıklıgöl ve Bahçelievler ile başlayan aydınlatma çalışması şehrin dört bir yanına yayıldı.
Kentin birer aksesuarı olan ışıklandırmalar Şanlıurfa’nın ışıl ışıl olmasını sağladı. Öğretmenevi’nin bulunduğu caddenin sonuna kadar ışıklandırılması, Esentepe Mahallesi’nin ve Mehmet Akif İnan Hastanesi etrafında bulunan yolların, güzergâhların ışıklandırılması kente ayrı bir hava kattı.
Abide Kavşağından Mardin yolu güzergâhın ve bu güzergâhta bulunan Yeşildirek Köprülü Kavşağın yanı sıra Mardin Yolu üzerinden Otogara doğru giden çevre yolunun da farklı geometrik şekillerdeki ışıklandırmalarla donatılması Şanlıurfa’nın gündüzü kadar gecesinin renkli görülmesine neden oldu.
Şanlıurfa Belediye Başkanı Dr. Ahmet Eşref Fakıbaba, aydınlatma çalışmalarının şuan Yunus Emre Caddesinde devam ettiğini hatırlatarak, daha sonra Akabe yolunda çalışmalarıma başlayacaklarını söyledi. Parklardaki ışıklandırmaların yanı sıra şehrin kavşaklarının ve kavşaklarda bulunan kenti sembolize eden nesnelerin de ışıklandırılacağını belirten Fakıbaba, “Çok güzel çok farklı bir Urfa ortaya çıkıyor. Hemşerilerimiz hizmetlerin en iyisine layıklar” dedi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Şanlıurfa’da Öğretmenler Günü Kutlaması
Şanlıurfa’da Öğretmenler Günü Kutlaması
Başkan Çiftçi, İlkokul Öğretmeni İle Buluştu
Başkan Çiftçi, İlkokul Öğretmeni İle Buluştu