Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Sağlık Çevre sorunları ekonomiyi olumsuz etkiliyor

Çevre sorunları ekonomiyi olumsuz etkiliyor

Çevre sorunlarından yakınan Bursa'daki firmalar çevre sorunlarının ekonomiyi olumsuz etkilediğine dikkat çekti.

Giriş Tarihi: 28 Eylül 2015 Pazartesi 18:03
Çevre sorunları ekonomiyi olumsuz etkiliyor

Çevre konusunda hizmet veren şirketleri bünyesinde barındıran özel bir firma, çevre sorunlarının ekonomiyi olumsuz etkilediğine dikkat çekti. Konu ile ilgili değerlendirmelerde bulunan firmanın Yönetim Kurulu Üyesi Numan Çakır, “Doğal kaynakların giderek azalması, ekonomik faaliyetleri doğrudan etkiliyor. Dolayısıyla Ar-Ge ve inovasyona gereken önem verilirken, çevrenin unutulmaması gerekiyor.” şeklinde konuştu.

Çevre sorunlarının ekonomiye olumsuz etkileri ile ilgili açıklamalarda bulunan Numan Çakır, “İnsanların yaşamı ve yaşam koşulları ekonomik gelişmelerden değil, çevresel sorunlardan dolayı tehlikeye girebilir.” dedi.

Ekonomik gelişmelerin temelinde, çevre öğelerinin toplumsal gereksinimler açısından verimli kullanılıp kullanılmadığı sorununun yattığını dile getiren Çakır, “Çevresel değerlerin ekonomik ve ticari faaliyetler sebebiyle bozulması, üretim ve tüketim arasındaki dengeyi oldukça olumsuz etkiliyor. Bu da direkt olarak ekonomiye tesir ediyor” diye konuştu. Çakır, Çevre kaynaklarının verimliliği ve kalitesinin birlikte algılanarak ekonomik olarak da denge sağlanabileceğinin de altını çizdi.

Doğal kaynakların giderek kıtlaşmasının sanayiyi, dolayısıyla da üretimi ciddi anlamda etkileyeceğini ifade eden Çakır, “Kıtlığa karşı mücadele ekonominin en temel maddeleri arasında yer almaktadır. Ekonomik alanda Ar-Ge ve inovasyon konularına gereken önem verilirken, çevrenin de korunması amaçlanmalı ve doğanın yaratacağı faydanın kısıtlı olduğunu düşünülmelidir.” ifadelerini kullandı. (İLKHA)

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Mehmet Akif İnan Devlet hastanesinin oto park sorunu çözülüyor

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com