Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Gündem Çevre illerden Bingöl'e göktaşı akını devam ediyor

Çevre illerden Bingöl'e göktaşı akını devam ediyor

Bingöl merkeze bağlı Sarıçiçek köyüne çevre illerden gelen çok sayıda vatandaş, 2 Eylül'de düşen Göktaşı (meteor) parçalarını bulmak için aramalarını sürdürüyor.

Giriş Tarihi: 23 Kasım 2015 Pazartesi 09:07
Çevre illerden Bingöl'e göktaşı akını devam ediyor

Bingöl merkeze bağlı Sarıçiçek  köyüne düşen meteor parçalarının değerli olduğu bilgisi üzerine başta Elazığ ve Muş olmak üzere çevre illerden gelen yüzlerce kişi, Sarıçiçek köyü çevresi ve kırsalında gece ve gündüz göktaşı aramayı sürdürüyor.

“Elazığ’dan geldik 3 gündür göktaşı arıyoruz”

Arkadaşlarıyla Elazığ’dan geldiğini ve göktaşı aradığını belirten Hüseyin Akbulut, “Aldığımız bilgiye göre gökten değerli taş inmiş. Bizde aramaya geldik.  2-3 gündür aramalarımızı sürdürüyoruz. Daha bir şey bulamadık. Bazı taşları bulduk ama göktaşı olduğuna emin değiliz. Her şeyin hayırlısı...” Dedi.

“Göktaşı için Antalya’dan Bingöl’e geldim”

Soner Akbulut adlı vatandaş da, “Antalya’dan geldim, Elazığ’lıyım. Bingöl’e göktaşı aramaya geldik. Ben de bazı parçalar buldum göktaşı mı değil mi bakacağız. Nasibimiz varsa buluruz.  Bulduğumuz parçaları İstanbul daha pahalıya satmak için Üniversitesine götüreceğim. Bir kaç gün önce arkadaşlarım buraya geldi, beni de çağırdılar, ben de geldim, 2 gündür buradayım. Aramalarımıza devam edeceğiz.” diye konuştu.

“Şanlıurfa’dan geldim arkadaşla beraber taş arıyoruz”

Şanlıurfa’da memur olarak çalıştığını belirten Veysel Kesik, “Bingöl Solhan nüfusuna kayıtlıyım Şanlıurfa’da memur olarak çalışıyorum. İzne geldim, göktaşının burada düştüğünü öğrenince arkadaşlarla geldik. Hem geziyoruz, hem taş bakıyoruz.  Bazı parçalar bulduk. Gök taşı mı değil mi bilmiyorum. GAramaya devam ediyoruz.” dedi.

“Vatandaş gece el feneri, gündüz ise aynayla taş arıyor”

Çok farklı yöntemler kullanarak  göktaşı aramalarını sürdüren vatandaşlardan Serdar Baytuğ ise, “Gördüğünüz gibi ayna parçasıyla göktaşı arıyorum. Ayna yansıtma yaptığı için bu şekil arama yapıyorum. Bu yöntemi kendim icat ettim, bu şekilde bulurum inşallah. Taş parlak olduğu için bu yöntemle daha çabuk bulurum. Geceleri el feneriyle arıyorlar, ben de gündüz aynayla arıyorum.” şeklinde konuştu. (Nihat Kanat-İLKHA)

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Hilvan'da, Kırsal Mahallelerin Sorunları Masaya Yatırıldı

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com