Advert
Advert
Advert

ÇEVRE GÜNÜ ETKİNLİKLERLE KUTLANDI‏

Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mustafa Tepe, 5 Haziran Dünya Çevre Günü dolaysıyla Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen etkinliğe katıldı.

ÇEVRE GÜNÜ ETKİNLİKLERLE KUTLANDI‏
ÇEVRE GÜNÜ ETKİNLİKLERLE KUTLANDI‏

Şanlıurfa Büyükşehir Belediye binasının önünden Balıklıgöl’e kadar çevre duyarlılığını göstermek amacıyla düzenlenen yürüyüşün ardından Belediye Nikah ve Konferans Salonunda günün anlam ve önemini belirten konuşmalar ve sunumlar yapıldı.

Ayla Yavaşcan anasınıfı öğrencilerin düzenlediği sergi, defile, sunumlarla çocukların çevre bilinci anlatıldı.

Çevrenin bir kurum veya kuruluşun bünyesinde olmadığını herkesin çevreye sahiplenmesi gerektiğini belirten Başkan Vekili Tepe; “Çevre, insan ve tabiat varlıklarının bir biriyle etkileşim içinde bulunduğu bir sistemdir. Hızlı nüfus artışı ve sanayileşme çevrenin kirlenmesini gün geçtikçe artırmakta. Bu sebeple çevre ve çevre meseleleri hızla değişen dünyanın ana gündem başlıklarından birini oluşturmaktadır. Çevrenin korunması geliştirilmesi ve iyileştirilmesi konularında gösterilen çabaların gayesi insanın daha sağlıklı ve güvenli bir çevrede yaşamalarını sağlamasıdır” dedi.

Konuşmasını sürdüren Başkan Vekili Tepe, çevreye yönelik duyarlılığın önemine dikkat çekerek, “Çevre bir kurum yada kuruluşun değil bütün insanlığın sorumlu olduğu bir yaşam alandır. Gelecek nesillere iyi bir çevre bırakmak için kirlenmemenin ve önlenmesi tabiatın korunarak tahribatın engellenmesi yeşil alanların korunması ve artırılması ile kamuoyunun bilinçlendirilmesi önem arz etmektedir. Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi olarak çevreyi havası suyu ve toprağıyla bir bütün olarak ele alıyor. Çalışmalarımızı bu bütünlük içinde uyumlu olarak yürütüyoruz. Maksadımız daha yeşil daha güzel daha temiz daha yaşanabilir bir çevre hedefini gerçekleştirmektedir. Küçük şeyler dünyayı yeniler, sözünden hareketle çevre için yapacağımız faaliyetler gelecek nesillere daha güzel bir ortam yaşayacağı bir dünya inşa edecektir. 5 Haziran Dünya Çevre Günü kutlu olsun” şeklinde konuştu.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Başkan Çiftçi, Her buluş ve her icat bir eserdir
Başkan Çiftçi, Her buluş ve her icat bir eserdir
Erdoğan Katıldığı TRT World Forum'da önemli açıklamalarda bulundu
Erdoğan Katıldığı TRT World Forum'da önemli açıklamalarda bulundu