Advert
Advert
Advert

Çevik Kuvvet Köprülü Kavşak Projesi Sözleşmesi bayram sonrasına kaldı

Yapımı yılan hikayesine dönen Çevik Kuvvet Köprülü Kavşak Projesi ile ilgili ihale süreci bayram sürecine kaldı. Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çiftçi,” Bayram sonrası yüklenici firma ile sözleşme imzalanacak ve en geç bu yılın sonunda çalışmalar başlayacak.” dedi.

Çevik Kuvvet Köprülü Kavşak Projesi Sözleşmesi bayram sonrasına kaldı
Çevik Kuvvet Köprülü Kavşak Projesi Sözleşmesi bayram sonrasına kaldı admin
BAYRAMDAN YÜKLENİCİ FİRMA İLE SÖZLEŞME İMZALANACAK
 
Uzun bir süredir yapımına başlanamayan Çevik Kuvvet Köprülü Kavşak Projesi ile son durumlara Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çiftçi, açıklık getirdi. Çiftçi, Güneydoğu TV’de çıktığı bir programda projeye yönelik önemli açıklamalarda bulundu. İhalenin bayram sonrasına kaldığını ifade eden Başkan Çiftçi,” Bayram sonrası yüklenici firma ile sözleşme imzalanacak ve en geç bu yılın sonunda çalışmalar başlayacak.” dedi.
 
ÇEVİK KUVVET KÖPRÜLÜ KAVŞAK İHALESİ YAPILDI
 
Çiftçi, şöyle konuştu:“Çevik kuvvet köprülü kavşağı ihalesi yapıldı. 2 köprülü kavşak da belediyemiz tarafından ihale edildi. Yüklenici firmalar ile 1 hafta içerisinde sözleşme yapılacak. Yer teslimi 10-15 gün içerisinde başlayacak.Muhtemelen bayram sonrası süreç başlayacak.Yüklenici firma 180 gün içerisinde Çevik Kuvvet köprülü kavşağını bitirecek.İnşallah 6 ay içerisinde Şanlıurfalıların trafik sorunu çözülmüş olacak.” diye konuştu.
 
TRAFİK AKIŞI NASIL SAĞLANACAK?
 
Büyük bir nüfus yoğunluğunun bulunduğu Karaköprü bölgesinde, trafik akışının nasıl sağlanacağı belirsizliğini koruyor. Binlerce aracın her gün seyir ettiği yolda, alternatif yollar oluşturulmazsa büyük sıkıntılar yaşanacak gibi. Öte yandan kentin yeni yerleşim yerlerinden Maşuk’taki nüfus yoğunluğu eklenince iş içinden çıkılmaz bir hal alacak. Geçtiğimiz aylarda Diyarbakır yolu üzerinde yapımı tamamlanan köprülü kavşak projelerinde trafik akışında ciddi sıkıntılar yaşanmıştı. Ruha ajans
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
TİKAD Konsey Başkanı Sabancı’dan Büyükşehir’e Ziyaret
TİKAD Konsey Başkanı Sabancı’dan Büyükşehir’e Ziyaret
Vali Erin: Çocuk işçiliği hukuka ve insan haklarına aykırıdır
Vali Erin: Çocuk işçiliği hukuka ve insan haklarına aykırıdır