Advert
Advert
Advert

Çevik Kuvvet, Devteşti arası aydınlandı

Dicle Elektrik Dağıtım A.Ş. (Dicle EDAŞ), Şanlıurfa Çevik Kuvvet ile Devteşti mahallesini birbirine bağlayan yolun aydınlatmasını tamamladı. Dicle EDAŞ Şanlıurfa Koordinatörü Neşet Demirbağ, gerçekleştirmekte oldukları aydınlatma yatırımları sayesinde Şanlıurfa’nın, Güneydoğu’nun batıya açılan aydınlık yüzü olacağını söyledi.

Çevik Kuvvet, Devteşti arası aydınlandı
Çevik Kuvvet, Devteşti arası aydınlandı


2.5 KM. YOLDA AYDINLATMA YAPILDI
Dicle EDAŞ, Şanlıurfa genelinde elektrik şebekesinin daha sağlıklı ve modern bir yapıya kavuşması için 2015 başınsa başlattığı bakım, onarım ve yatırım çalışmalarını aynı yoğun tempo ile yürütüyor. Bu çerçevede mevcut elektrik dağıtım şebekesindeki sorunlar giderilirken, imar planına göre yeni ve eski yerleşim alanlarına ait talepler karşılanıyor, eskimiş olan alçak gerilim elektrik dağıtım şebekesi iyileştiriliyor.
Dicle EDAŞ, bu çalışmaların yanında aydınlatmaya dönük yatırımlarını da ihmal etmiyor. Son olarak kent merkezindeki Çevik Kuvvet ile Devteşti mahallesini birbirine bağlayan yolda yapılan aydınlatma çalışması tamamlandı. Yol üzerine 43 adet direk dikilirken, direkler arasına 2,5 km. uzunluğunda hat çekildi.
 
AYDINLATMAYA 4 MİLYONLUK YATIRIM
2015 sonuna kadar Şanlıurfa’da toplam 25 km yolu aydınlatacak olan Dicle EDAŞ, sadece bu kentteki aydınlatma çalışmaları için 4 milyon liralık bir yatırım gerçekleştirmeyi planladı.
Aydınlatma yatırımları sayesinde Atatürk Bulvarını Abide’ye bağlayan yol ile Çevik Kuvvet ile Devteşti mahallesini birbirine bağlayan yol aydınlatıldı. Harrankapı caddesi, Maşuk yolu, Mevlana caddesi, Akçakale çevre bağlantı yolu ile Mardin bağlantı yolunda ise çalışmalar en kısa sürede bitilerek, bu yollar aydınlatılmış olacak.

Dicle Elektrik Dağıtım Dicle EDAŞ Şanlıurfa Çevik Kuvvet Devteşti Şanlıurfa Koordinatörü Neşet Demirbağ Şanlıurfa Güneydoğu aydınlık yüzü
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İstanbul'da Urfa sıra gecesi yaptılar!
İstanbul'da Urfa sıra gecesi yaptılar!
Erdoğan: Mesele şahsım değil hedef Türkiye'dir!
Erdoğan: Mesele şahsım değil hedef Türkiye'dir!