Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Gündem Çevik Kuvvet, Devteşti arası aydınlandı

Çevik Kuvvet, Devteşti arası aydınlandı

Dicle Elektrik Dağıtım A.Ş. (Dicle EDAŞ), Şanlıurfa Çevik Kuvvet ile Devteşti mahallesini birbirine bağlayan yolun aydınlatmasını tamamladı. Dicle EDAŞ Şanlıurfa Koordinatörü Neşet Demirbağ, gerçekleştirmekte oldukları aydınlatma yatırımları sayesinde Şanlıurfa’nın, Güneydoğu’nun batıya açılan aydınlık yüzü olacağını söyledi.

Giriş Tarihi: 29 Ekim 2015 Perşembe 11:10
Çevik Kuvvet, Devteşti arası aydınlandı


2.5 KM. YOLDA AYDINLATMA YAPILDI
Dicle EDAŞ, Şanlıurfa genelinde elektrik şebekesinin daha sağlıklı ve modern bir yapıya kavuşması için 2015 başınsa başlattığı bakım, onarım ve yatırım çalışmalarını aynı yoğun tempo ile yürütüyor. Bu çerçevede mevcut elektrik dağıtım şebekesindeki sorunlar giderilirken, imar planına göre yeni ve eski yerleşim alanlarına ait talepler karşılanıyor, eskimiş olan alçak gerilim elektrik dağıtım şebekesi iyileştiriliyor.
Dicle EDAŞ, bu çalışmaların yanında aydınlatmaya dönük yatırımlarını da ihmal etmiyor. Son olarak kent merkezindeki Çevik Kuvvet ile Devteşti mahallesini birbirine bağlayan yolda yapılan aydınlatma çalışması tamamlandı. Yol üzerine 43 adet direk dikilirken, direkler arasına 2,5 km. uzunluğunda hat çekildi.
 
AYDINLATMAYA 4 MİLYONLUK YATIRIM
2015 sonuna kadar Şanlıurfa’da toplam 25 km yolu aydınlatacak olan Dicle EDAŞ, sadece bu kentteki aydınlatma çalışmaları için 4 milyon liralık bir yatırım gerçekleştirmeyi planladı.
Aydınlatma yatırımları sayesinde Atatürk Bulvarını Abide’ye bağlayan yol ile Çevik Kuvvet ile Devteşti mahallesini birbirine bağlayan yol aydınlatıldı. Harrankapı caddesi, Maşuk yolu, Mevlana caddesi, Akçakale çevre bağlantı yolu ile Mardin bağlantı yolunda ise çalışmalar en kısa sürede bitilerek, bu yollar aydınlatılmış olacak.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

HAC kuraları ne zaman çekilecek? tarih belli oldu

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com