Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
http://www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Siyaset Cevdet Yılmaz: Olaylar yatırımı engelliyor

Cevdet Yılmaz: Olaylar yatırımı engelliyor

Başbakan Yardımcısı Cevdet Yılmaz, bölgeye yatırımlarının olmamasının yaşanan olaylardan kaynaklandığını söyledi.

Giriş Tarihi: 23 Ekim 2015 Cuma 12:52
Cevdet Yılmaz: Olaylar yatırımı engelliyor

Bir dizi ziyaretler gerçekleştirmek üzere Batman’a gelen Başbakan Yardımcısı Cevdet Yılmaz, bölgeye yatırımlarının olmamasının yaşanan olaylardan kaynaklandığını ifade etti.

Organize Sanayi Bölgesi’nde OSB firma yöneticileriyle bir araya gelen Bakan Yılmaz, burada yatırımcıların sorunlarını dinledi.

Kamu yatırımlarında belli bir noktaya geldiklerini artık önümüzdeki dönemin temel önceliğinin özel sektör yatırımlarını artırmak olduğunu ifade eden Yılmaz, tarımda, turizmde, sanayide ve benzeri özel sektör yatırımlarını daha çok artırmak için çaba sarf edeceklerini söyledi.

“Huzur olmadığı için yatırım olmuyor”

Olayların bölgeye zarar verdiğini ifade eden Bakan Yılmaz, “Özel sektör terör hadiselerinden daha fazla etkileniyor. Bu kadar altyapı sağladığımız halde, bu kadar teşvikler verdiğimiz halde niye Doğu’da, Güneydoğu'da yeterince özel yatırımlar olmuyor, huzur ortamı olmadığı için. Bu huzur ortamı olsa, terör olmazsa gerçekten çok daha büyük bir özel sektör yatırımının gerçekleştiğini göreceğiz.” dedi.

Terörün iki türlü maliyetinin olduğunu dile getiren Yılmaz, “Birincisi doğrudan maliyet, can kaybı, mal kaybı, terörle mücadele için, güvenlik için harcadığımız güvenlik harcamalarımız, bunlar doğrudan maliyettir. Bir de dolaylı maliyet; işte terör var diye buraya gelmeyen yatırım, terör var diye buraya gelmeyen turist, terör var diye gelmeyen nitelikli eleman, doktor, mühendis vs. Bunlarla birlikte bu bölgenin geri kalması, bütün bunlar da terörün dolaylı maliyetidir. Aslında ekonomik olarak bu dolaylı maliyetler çok daha yüksek. Yani doğrudan, kırdıkları camdan, pencereden, yaktıkları binadan ekonomik olarak çok daha büyük bir maliyet bu şekilde karşımıza çıkıyor.” açıklamasında bulundu.

Yılmaz, daha sonra OSB’de bulunan bir tekstil fabrikasını gezerek, burada işçilerle sohbet etti. 

(İLKHA)

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Nihat Çiftçi: Ceylanpınar Gelişiyor

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com