Advert
Advert
Advert

CEVAP VE DÜZELTME METNİ

13/06/2017 tarihinden itibaren www.balikligol.com internet sitesinde "Günün Bomba Haberi GAP İdaresiyle ilgili başlığıyla "GAP idaresinin paraları FETÖ'cülere mi aktı?" haberine yer verilmiş,

CEVAP VE DÜZELTME METNİ
CEVAP VE DÜZELTME METNİ admin

 Başkanımız ve idarecilerimiz hakkında somut belgelere dayandırılmadan kamuoyunu yanıltıcı maksatlı şekilde gerçeğe aykırı iddialara yer verilmiş olup , aşağıda belirtilen açıklamaların yapılması zorunluluğu doğmuştur.,
Tekzibe konu içerikte idaremizin ve idarecilerimizin FETÖ'ye basın harcamaları adı altında para aktardığı iddiası haber yapılmıştır. Kaynağı açıklanmayan asılsız haber ile idaremiz kamuoyu nezdinde küçük düşürülmeye çalışılmış ayrıca idarecilerimizin kişilik haklarına müdahale edilmiştir.

İdaremizin mali harcamaları iddia edilen aksine olağan şekilde sayıştay denetimizi altındadır. Kurum kayıtlarında bahse konu haberde belirtildiği gibi FETÖ ye basın harcamaları altında herhangi bir ödemeye rastlanılmamıştır.
Basit bir araştırma ile öğrenilecek gerçekliği, gerçek olmayan şekilde kesin dille kamuoyuna duyurulması kasıtlı ve art niyetli davranış olup gazetecilik gereği kaleme alınmış bir haber olarak değerlendirmek mümkün değildir. 
Sonuç olarak Başkanlığımızın mevzuatında verdiği yetki ve sorumluluk içerisinde çalışmalarını herhangi bir aksaklığa yer vermeden yürütme gayreti içerisindedir. 
Kamuoyuna duyurulur
(T.C. GAP Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı)

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Karar resmi gazetede yayınlandı! Fakıbaba'nın yeni müsteşarı atandı
Karar resmi gazetede yayınlandı! Fakıbaba'nın yeni müsteşarı atandı
 Şanlıurfa’da Jandarma 205 öğrenci servis aracını..
Şanlıurfa’da Jandarma 205 öğrenci servis aracını..