Advert
Advert
Advert

Çermik Müftülüğü bin kişilik Aşure dağıttı

Çermik'te Merkez Hanbaşı Camii önünde Cuma Namazı çıkışında, İlçe Müftülüğü tarafından organize edilen Aşure etkinliğinde, bin kişilik vatandaşa aşure dağıtıldı.

Çermik  Müftülüğü bin kişilik Aşure dağıttı
Çermik  Müftülüğü bin kişilik Aşure dağıttı

Çermik İlçesi Merkez Hanbaşı Camisi önünde, Cuma Namazı çıkışında Müftülük tarafından hazırlanan bin kişilik aşure yiyeceği vatandaşa ikram edildi.

Çermik İlçe Müftüsü Hüseyin Gargı, Muharrem ayının kıymetine binaen  Muharrem ayının 10’una üç gün kala bin  kişiyi  aşkın vatandaşa, Aşure ikram ettiklerini belirterek, “Bu gün 7 Muharrem, yani 10 Muharreme 3 gün kaldı.10 Muharrem’de Hz. Nuh’un gemisinde kalan 5-10 parça yiyecekleri bir arya getirdiği güne 10 aşure diyoruz. Hz. Nuh 5-10 parça yiyeceği bir araya getirerek bir yemek yapmıştı. Ve o yemek, O günden bu güne devam ediyor. Biz de bu geleneği sürdürmek için 2 yıldır bu etkinliği sürdürüyoruz. Geçen sene 800 kişilik Aşure ikram etmiştik. Bu yıl ise bin kişiyi aşkın vatandaşımıza aşure ikramında bulunduk. Finansını geçen sene kendimiz yapmıştık. Bu yıl esnafımız, Belediyemiz ve imam arkadaşlarımızın katkılarıyla finansımızı temin ettik. İnşallah bundan sonra bu aşure etkinliğimizi sürdüreceğiz. Vaizlerimiz  de Muharrem ayının faziletinden, bu ayda tutulan orucun öneminden bahsetti. Yine bu ay içerisinde yaşanan bir çok hadiseden zikrettik. İnşallah Muharrem ayı hepimiz için hayırlara vesile olur. İslam alemi için bir kurtuluş, bir çare olur. temennimiz budur. “ dedi. ( Mehmet Korkmaz – İLKHA )


Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Engelli Gencin Yüzü, Şanlıurfa Büyükşehirle Güldü
Engelli Gencin Yüzü, Şanlıurfa Büyükşehirle Güldü
Karar resmi gazetede yayınlandı! Fakıbaba'nın yeni müsteşarı atandı
Karar resmi gazetede yayınlandı! Fakıbaba'nın yeni müsteşarı atandı