Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Gündem 'Cenazelerin defin edilmesine PKK engel oluyor'

'Cenazelerin defin edilmesine PKK engel oluyor'

Şırnak Valiliğinden yapılan açıklamada Cizre ve Silopi ilçelerinde cenazelerin defin edilmesine PKK'nin engel olduğunu belirtildi.

Giriş Tarihi: 30 Aralık 2015 Çarşamba 19:36
'Cenazelerin defin edilmesine PKK engel oluyor'

Şırnak Valiliğinden yapılan açıklamada sokağa çıkma yasağının devam ettiği Cizre ve Silopi ilçelerinde PKK’nin tehditleri sonucu ailelerin cenazeleri alıp defin edemediği belirtildi.

Valilikten yapılan açıklamada, bazı basın yayın organlarında ve sosyal medyada Cizre ve Silopi ilçelerinde sokağa çıkma yasağı sebebiyle cenazelerin morgda tutulduğu ve defin edilemediği yönünde çıkan haberlerin tamamen asılsız ve gerçek dışı haberler olduğu bildirildi.

Açıklamanın devamında, Cizre ve Silopi ilçelerinde vatandaşların sağlık, gıda, ilaç, cenaze defin hizmetlerinin ve diğer temel ihtiyaçlarının Kaymakamlıklarca karşılandığı kaydedildi.

Sokağa çıkma yasağının başladığı günden itibaren Silopi ve Cizre'de 15 cenazenin mezarlıklara defnedildiği belirtilen açıklamada, morgda bekleyen cenazelerin tamamının adli işlemleri tamamlandığı ve cenaze sahiplerinin cenazelerini almaları beklendiği bilgisine yer verildi.

Açıklamada son olarak, PKK’lilerin cenazeleri bir şov ve provokasyon aracı haline getirmek için cenaze sahibi ailelere yaptıkları baskı ve tehditlerle ailelerin cenazeleri alıp defnetmelerine mani oldukları, cenazelerin alınıp defnedilmesi için hiç bir engel olmamasına rağmen PKK’lilerin tehditleri sonucu ailelerin cenazeleri alıp defnedemediği ifadelerine yer verildi.

(İLKHA)

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Hilvan'da, Kırsal Mahallelerin Sorunları Masaya Yatırıldı

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com