Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Kültür Sanat CEMEVİ İNŞAATINA YARDIM KARARI ONAYLANDI

CEMEVİ İNŞAATINA YARDIM KARARI ONAYLANDI

Şanlıurfa Valiliği’nin, İl Genel Meclisi tarafından Sırrın Mahallesi’nde yapımı devam eden Cemevi ve Kültür Merkezi inşaatı için çıkarılan 70 Bin TL’lik ayni yardım kararını onayladığı bildirildi.

Giriş Tarihi: 29 Nisan 2012 Pazar 12:06
CEMEVİ İNŞAATINA YARDIM KARARI ONAYLANDI
Alevi Kültür Dernekleri Şanlıurfa Şube Başkanı Kemal Atalar, konu ile ilgili yaptığı açıklamada, Şanlıurfa Valiliği’nden edindikleri bilgiye göre, İl Genel Meclisi tarafından alınan Cemevi ve Kültür Merkezi İnşaatı için yardım kararının 9 Nisan 2012 tarihinde onaylandığını belirtti.

Bu kararı onaylamasından dolayı Şanlıurfa Valiliğine teşekkürlerini sunan Kemal Atalar, “Fakat onaylanan 70 Bin TL’lik ayni yardımın kullanılabilmesi için biran önce serbest bırakılması hususunda ilgili mercilere talimat verilmesini istiyoruz” dedi.

Atalar, ayrıca yapılacak yardımın nakdi para yardımı olmadığını, inşaat için alınacak malzemelere icabetten yapıldığını kaydetti.


Cemevi inşaatı devam ediyor

Sırrın Mahallesi’nde yapımı devam eden, Alevi vatandaşların ibadet edeceği Cemevi İnşaatı’nda çalışmalar devam ediyor. Dernek tarafından toplanan aidat ve bağışlarla temeli atılan Cemevi İnşaatı, 2 bin 96 metrekarelik arsa üzerine 750 metre kullanım alanı içinde bulunuyor. 3 kattan oluşacak olan cemevinde; morg, cenaze hizmetleri, ibadethane, misafirhane, aşevi, dernek binası ve konferans salonunun bulunduğu öğrenildi.
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com