Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Gündem Çelik, Urfa ulaşımına el attı

Çelik, Urfa ulaşımına el attı

Giriş Tarihi: 31 Temmuz 2011 Pazar 22:34
Çelik, Urfa ulaşımına el attı

Halk Otobüsleri ile Belediye arasında yaşanan gerginliğe Bakan Faruk Çelik el atarak sorunu çözüme kavuşuyor.

 

Şanlıurfa Belediyesi ve Özel Halk Otobüsleri Kooperatifleri arasında yaşanan krize Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik'in devreye girmesi ile yaşanan sorunların çözüme kavuşturulacak.

 

Dün akşam saatlerinde Şanlıurfa Polis evinde Bakan Çelik’in başkanlığında yapılan olağanüstü toplantıya Vali Nuri Okutan, Belediye Başkanı Ahmet Fakıbaba, Emniyet Müdürü Sabri Durmuşlar, Özel Halk Otobüsleri Kooperatiflerinin başkanları ve özel Halk otobüsleri kooperatif Avukatı Sıtkı Barut katıldılar.

 

Yaklaşık bir saat süren ve zaman zaman yüksek sesle tartışmanın yaşandığı toplantıda uzlaşma kararı çıktı. Şanlıurfa Belediyesi ve Özel Halk otobüsleri kooperatif yöneticilerinin yaşanan sorunların ortadan kalkması için her iki tarafında uzlaşmayı sağlaması adına bazı adımların atılması gerektiğini belirten Bakan Çelik; “Şanlıurfa huzurunu kimsenin bozmasına müsaade etmeyiz, burada bir sorun varsa oturarak konuşarak çözmek gerekiyor, sokaklara çıkarak, eylem yaparak bir sorun çözülmez, bugün konuşulan konunun çok kolay çözülecek bir sorun olduğu ortada” dedi.

 

Bakan Çelik,  Belediye Başkanı Ahmet Fakıbaba ve kooperatif Başkanlarına sorunun çözülmesi için talimat verdiğini belirterek; “Ramazan bayramından sonra tekrar Şanlıurfa'ya geleceğim, bu sorunun kesin olarak çözüldüğünü, Şanlıurfalıların da rahatladığını görmek istiyorum” dedi.

 

Öte yandan Şanlıurfa Belediyesi ve Halk otobüslerini temsilen ikişer kişi Vali Nuri Okutan başkanlığında önümüzde ki hafta masaya oturarak uzlaşacağı bildirildi.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

28 ŞUBAT’TA KALDIRILAN YUMRUK

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com