Reklamı Geç
Advert
Advert

Çelik; Şanlıurfa için hep birlikte çalışıyoruz

Şanlıurfa açısından hayati önem taşıyan önemli bazı projelerin hayata geçirilmesi için Şanlıurfa Milletvekilleri, Bürokratları ve STK temsilcileri Ankara’da önemli toplantılar yaptılar.

Çelik; Şanlıurfa için hep birlikte çalışıyoruz
Çelik; Şanlıurfa için hep birlikte çalışıyoruz
12 Haziran 2011 Genel seçimlerinde  400 proje taahhütte  bulunan Ak Parti Şanlıurfa Milletvekilleri, bu projelerin hayata geçirilmesi için ilk ciddi adımı attılar. Şanlıurfa Milletvekili, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik başkanlığında bir araya gelen Şanlıurfa heyeti kamuoyunun da yakından takip ettiği, Ulaşım, Turizm ve spor tesisleri ile 11 Nisan meydan projesi için  çalışmalar başlattılar.Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, Bakan yardımcısı Halil Etyemez, Ak Parti Şanlıurfa Milletvekilleri, Vali Celaletin Güvenç, Belediye Başkanı Ahmet Fakıbaba,  Ak Parti İl Başkanı Av. Yusuf Eğilmez, ŞUTSO Başkanı Sabri Ertekin, İl Genel Sekreteri Uğur Buyükhatipoğlu, Ticaret Borsası Başkanı Mehmet Kaya, Birecik Belediye Başkanı Av. Faruk Pınarbaşı, Hilvan Belediye Başkanı Aslan Ali Bayık, Karaköprü Belediye Başkanı Av. Nihat Çiftçi, Bakan danışmanı Kayhan İnan’dan oluşan Şanlıurfa heyeti ilk olarak  Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç ile görüştüler.


Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç ile yapılan görüşmede, 11 Nisan meydan projesi, tüm ilçelere yüzme havuzu, spor tesislerinin yapılması, ve en önemlisi GAP Arena stadyumun aydınlatılması  gündeme geldi.Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik başkanlığındaki Şanlıurfa heyeti daha sonra Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım’la bir araya geldiler.Şanlıurfa’nın ulaşım sorunun ele alındığı Meclisteki zirve toplantısında Bakan Yıldırım, Mürşitpınar ve Organize sanayi arasında Demiryolu hattının gerçekleşmesi ve Şanlıurfa’nın Turizm yollarının Karayollarına bağlanması için karar alındı.Toplantı hakkında bilgi veren AK Parti Şanlıurfa İl Başkanı Av. Yusuf Eğilmez; “Toplantı çok verimli geçti. 11 Nisan Meydan projesini masaya yatırdık. Bunun yanı sıra kara yollarının iyileştirilmesini görüştük. Aynı zamanda demir yolunun Şanlıurfa’dan geçirilmesi ele alındı. Şanlıurfa için çok güzel işler oluyor” dedi.
www.balikligol.com 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Karar çıktı! MHP'li ve sürpriz isimlerle yeni kabine yolda
Karar çıktı! MHP'li ve sürpriz isimlerle yeni kabine yolda
AK Parti'de olağanüstü kongre kararı-Tarih belli oldu
AK Parti'de olağanüstü kongre kararı-Tarih belli oldu