Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Ekonomi Çelik; Kamu işçisine 4+4 zam verilecek

Çelik; Kamu işçisine 4+4 zam verilecek

Giriş Tarihi: 20 Temmuz 2011 Çarşamba 10:37
Çelik; Kamu işçisine 4+4 zam verilecek

Türk-iş ile hükümet arasında sürdürülen toplu iş sözleşmelerinde anlaşma sağlandı. Kamu işçisine 2011 zammı yüzde 4+4 oldu.

 

2011 Ocak ayından beri devam eden kamu çalışanlarının maaşlarına ilişkin görüşmelerde anlaşma sağlandı. Anlaşmayla birlikte kamu çalışanlarının maaşlarına 2011 yılı içerisinde toplamda yüzde 8.2, gelecek yıl içerisinde ise toplam yüzde 6.2 oranında zam yapılacağı açıklandı.

 

 Ocak ayından bu yana devam eden kamu çalışanlarının maaşlarına ilişkin toplu görüşmede anlaşma sağlandı. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı'nda bir araya gelen Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik ile Türk-İş Başkanı Mustafa Kumlu, anlaşmayı ortak bir basın açıklamasıyla duyurdu. Kumlu, anlaşmanın seçimden önce tamamlanması için çalıştıklarını, ancak bunu gerçekleştiremediklerini belirtti. Kumlu, anlaşmanın seçim sonrasına kalmasına rağmen Bakan Çelik'in duyarlılığı ile hükümetin daha güvenoyu almadan bu konu üzerinde çalışmaya başladığını aktardı.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Emine Atasoy: Urfa’nın kalkınması için yatırıma hazırız

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com