Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
http://www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Siyaset Çelik, İşçilerle Sohbet Etti

Çelik, İşçilerle Sohbet Etti

Çalışma ve Sosyal Güvenlik eski Bakanı AK Parti Şanlıurfa Milletvekili adayı Faruk Çelik Maşuk bölgesinde çalışan inşşat işçilerini ziyaret ederek bir süre sohbet etti.

Giriş Tarihi: 27 Ekim 2015 Salı 16:08
Çelik, İşçilerle Sohbet Etti


Seçim çalışmalarını sürdüren Çalışma ve Sosyal Güvenlik eski Bakanı AK Parti Şanlıurfa Milletvekili adayı Faruk Çelik Maşuk bölgesinde yapılan çalışmaları inceledi. İnşaat işçilerini ziyaret eden Bakan Çelik, işçilerin sorunlarını dinledi.
İnşaat işçileri ile tek tek sohbet eden Bakan Çelik, daha sonra inşaata çalışan tüm işçilerle bir araya geldi. İş güvenliği konusunda en fazla çalışmanın AK Parti hükümeti tarafından yapıldığını anlatan Faruk Çelik, İşçilerin sorunlarını yakından takip ettiğini belirtti.


Çocukluktan 21 yaşına kadar inşaatlarda amelelik yaptığını kaydeden Faruk Çelik, “Konu inşaat sektörü olunca çocuklukta 21 yaşına kadar inşaatlarda amelelik yapmış biri olarak karşınızdayım. İnşaatı iyi bilen inşaatta tetanozdan son anda kurtulan bir kardeşiniz olarak sizlerle biraraya gelmiş bulunuyorum. Tabi çalışma bakanı olarak ta Türkiye’de maalesef Türkiye’de çok uzun sürede 90 yıllık bir Cumhuriyet tarihinde önemli yasal düzenlemelerin yapılmadığını bizzat Bakan olduğumda gördüm. Yasal düzenlemelerin en çok getirildiği düzenlemelerin en fazla yapıldığı dönem bu dönem olmuştur. Mesela Türkiye’nin iş sağlığı güvenliği yoktu bu yasa olmadan çalışılıyordu. Bu yasayı çıkardık. Meslek standartları siz ne iş yapıyorsunuz diyelim ki tuğlacısınız veya cephe giydiriyorsunuz bütün bu mesleklerle ilgili 2016’nın altıncı ayına kadar meslek standartları çerçevesinde belge alacaksınız. Bizim çalışanımızın emekçimin standardının yükselmesi gerekiyor” dedi.
Bakan Çelik daha sonra inşaat işçileri ile birlikte hatıra fotoğrafı çektirdi.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com