Reklamı Geç
Advert
Advert

Çelik: Görüntülerden bir Kürd olarak utandım

6-7 Ekim olaylarında HDP'nin çağrısına uyarak sokağa inen PKK/HDP çetelerinin yaptıklarından bir Kürd olarak utandığını söyleyen AK Parti Genel Başkan Başdanışmanı Hüseyin Çelik, Kürdlere bu kötülüğü yapmaya kimsenin hakkının olmadığını söyledi.

Çelik: Görüntülerden bir Kürd olarak utandım
Çelik: Görüntülerden bir Kürd olarak utandım

 Katıldığı bir televizyon programında gündemi değerlendiren AK Parti Genel Başkan Başdanışmanı Hüseyin Çelik'in Kobani olayları bahane edilerek çıkartılan 6-7 ekim olayları hakkında değerlendirmelerde bulundu.

6-7 Ekim’de PKK/BDP’lilerce çıkarılan olaylardan dolayı bir Kürt olarak utandığını söyleyen Çelik, görüntülerden dolayı Kürtlerin yakan, yıkan, öldüren insanlarmış gibi gösterildiği bir görüntünün ortaya çıktığını söyleyerek, böyle bir durumu ortaya çıkarmaya kimsenin hakkının olmadığını söyledi.

Çözüm sürecinin devam ettiği bir sırada sahneye konan 6-7 Ekim olaylarının sebebi olarak HDP’yi gösteren Çelik, HDP'nin “Biz şiddet olmasını istemedik” yönündeki açıklamalarına da tepki gösterdi.

“Baraj kapaklarını kontrolsüz şekilde açarsanız …”

Çelik; " Yapılanlar kabul edilemez. 6-7 Ekim tarihlerinde 13 -14 ilde HDP halkı sokağa döktü. Kobani söylemleriyle insanlara gaz verip sokağa çekiyorsunuz. Hükümet Kobani'de Kürtlerin ölmesini istiyor diye bir izlenim vereceksiniz ondan sonra da diyeceksiniz. Şiddete yöneldiler. Baraj kapaklarını kontrolsüz şekilde açarsanız bu su niye tahribat yapıyor deme hakkına sahip değilsiniz. Bunu derseniz size gülerler, samimi olmadığınız ortaya çıkar.” ifadelerini kullandı.

6-7 Ekim de yaşananlardan dolayı ortaya çıkan görüntüden bir Kürt olarak utandığını söyleyen Çelik, “ Bütün dünyaya Kürtleri yakan, yıkan tahrip eden, öldüren bir kitle olarak göstermeye kimin ne hakkı var? HDP'nin böyle bir hakkı var mı? Böyle bir hakkı yok. İnsanları öldüreceksiniz üstünden araba ile geçeceksiniz bu vahşeti yeryüzünde kime izah edebilirsiniz." ifadelerini kullandı. (İLKHA)


Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
3 bin 939 ihraç ihraç edildi-isim isim ihraç edilenlerin listesi
3 bin 939 ihraç ihraç edildi-isim isim ihraç edilenlerin listesi
Urfalı o iş adamları FETÖ'dan tekrar tutuklandılar
Urfalı o iş adamları FETÖ'dan tekrar tutuklandılar