Advert
Advert
Advert

Çelik, Büyükşehir Belediye Başkanlığına hazırlanıyor

Eski Şanlıurfa Belediye Başkanı ve iki dönem Şanlıurfa Milletvekilliği yapan İbrahim Halil Çelik; "Siyasetten kopmadım Sürekli siyasetin içindeyim. Şartlar nasıl gelişir, bekleyeceğiz göreceğiz" diyerek Belediye Başkanlığına açık kapı bıraktı

Çelik, Büyükşehir Belediye Başkanlığına hazırlanıyor
Çelik, Büyükşehir Belediye Başkanlığına hazırlanıyor
Önce Şanlıurfa Belediye Başkanlığı sonra da iki dönem (19 ve 20) Şanlıurfa Milletvekilliği görevinde bulunan İbrahim Halil Çelik, 88 yaşındaki hayranıyla sıra gecesinde buluştu.

Milletvekilliği döneminde yaptığı sivri çıkışlarıyla ülke gündemini oldukça işgal eden İbrahim Halil Çelik, İstanbul Florya’da, Azmi Akbıyık’ın organize ettiği sıra gecesinde bir sürprizle karşılaştı. Azmi Akbıyık, yanında getirdiği 88 yaşındaki Hacı Muhammet Gönül’ü, İbrahim Halil Çelik’le tanıştırarak, “Hacı abi bana sürekli İ.Halil Çelik’i soruyordu. Ben de ona ‘bir gün seni tanıştıracağım’ diye söz vermiştim. İşte sözümü tutuyorum” dedi.Çelik’e sarılan ve bir süre ağlayan Hacı Muhammet Gönül, “Yıllardır senin için dua ediyorum. Zor dönemde, herkesin cesaret edemeyeceği sözler sarf ettin. Allah senden razı olsun” diye konuştu.

Kendisi de duygulanan İbrahim Halil Çelik, Hacı Muhammet Gönül’e teşekkür ederek yanına oturttu ve uzun süre sohbet etti.

Hapis yatmasına rağmen halkın gönlünde asla mahkum olmadığını belirten İbrahim Halil Çelik, başından geçen ilginç bir olayı da sıra gecesindekilere anlatırken şöyle dedi: “Kabe’yi tavaf ettiğim bir gün yanımda duran şahsın benim ismimi zikrederek dua ettiğini gördüm. Sırtına dokunup (Dua ettiğin şahıs bunlara layık değil” dedim. Adam kızıp duasına devam ettiğinde aynı şeyi tekrarlayınca bu kez çok kızmıştı. Tokat yememek için İbrahim Halil Çelik olduğumu açıkladım.”

SİYASETTEN KOPMADIM

Çelik, sıra gecesinde bulunan yazarımız Müslüm Aktürk’ün, “Son seçimler öncesi yaptığınız aday adaylığı başvurusuna kadar uzun süre ortalıkta pek görünmediniz. Siyasetle aranız nasıl, yeniden dönmeyi düşünüyor musunuz?” şeklindeki sorusuna, “Siyasetten hiç kopmadım ki. Sürekli siyasetin içindeyim. Şartlar nasıl gelişir, bekleyeceğiz göreceğiz, kısmet…” şeklinde cevap verdi.

Sıra gecesine politika, bürokrat, iş dünyası ve ilahiyatçılardan oluşan çeşitli isimler katıldı.
Müslüm Aktürk / www.balikligol.com


Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Şanlıurfa’da cinayet Zanlısı 20 yıl sonra sahte kimlikle yakalandı
Şanlıurfa’da cinayet Zanlısı 20 yıl sonra sahte kimlikle yakalandı
Bakan Fakıbaba, En önemli 3 önemli şey: Gıda, Gıda, Gençlik
Bakan Fakıbaba, En önemli 3 önemli şey: Gıda, Gıda, Gençlik