Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Ekonomi Cazibe Merkezleri Koordinasyon Toplantısı yapıldı

Cazibe Merkezleri Koordinasyon Toplantısı yapıldı

Şanlıurfa Valisi Güngör Azim Tuna; Cazibe Merkezleri Koordinasyon Toplantısı’na başkanlık etti.

Giriş Tarihi: 19 Ekim 2016 Çarşamba 14:02
Cazibe Merkezleri Koordinasyon Toplantısı yapıldı

 

Valilik toplantı salonunda gerçekleşen görüşmede, Başbakan Binali Yıldırım’ın açıkladığı Doğu ve Güneydoğu Bölgesi Cazibe Programı ve Yatırım Destek Hamlesi ile ilgili çalışmalar ele alındı.

Başta emek yoğun sektörler olmak üzere işletmelere yatırım ve işletmenin bütün aşamalarını kapsayan uzun vadeli destekler sağlanarak yatırım, üretim ve istihdamın artırılmasının amaçlandığı projeyle ilgili Karacadağ Kalkınma Ajansı Yatırım Destek Ofisi Koordinatörü Yunus Çolak tarafından, Vali Tuna ve diğer katılımcılara hazırlanan sunumla birlikte bilgiler verildi.

Toplantıda şu başlıklar ele alındı: “Bedelsiz yatırım yeri tahsisi ve anahtar teslim fabrika yapım desteği, sıfır faizli yatırım kredi desteği, işletme kredisi desteği, danışmanlık hizmeti desteği, üretim tesislerini taşıma desteği, ortak çağrı merkezi kurulması ve yer tahsisi, 8 adet genç girişimci merkezi, fuar merkezleri, geleneksel iş ve ticaret merkezlerinin ihyası, tarım ve hayvancılığın geliştirilmesi ve desteklenmesi”

Bölgelere göre Şanlıurfa’nın da Diyarbakır, Mardin, Batman, Siirt ve Şırnak ile birlikte yer aldığı bölgede yatırım yapılması hedeflenen sektörler “Öncelikli Yatırım Alanları” kapsamında ele alındı.

Toplantıya Şanlıurfa Valisi Güngör Azim Tuna’nın yanı sıra, Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çiftçi, Vali Yardımcısı Uğur Sezer, GAP BKİ Başkanı Sadrettin Karahocagil, Karacadağ Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Hasan Meral, Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı İsmail Demirkol, Organize Sanayi Bölge Müdürü Oktay Yaşar ve ilgili kamu kurum ve kuruluş temsilcileri de katıldı.

YORUMLAR
  • yorum2016-10-19 15:20:49anti fetö

    bu nihatı haber yapın ya.önce fakıbaba rüzgarından bağımsız seçildi.sonra akpartiye geçmek için çaba.sonra celalettinden boşalan koltuğa fevzi abe oturursa hiç hizmet yapmaz, ekinci otursa altını üstüne getirir diye nihata toto vurdu..15 temmuz fetö darbesinde de wow otele saklandı atatürk havaalanının 50 metre ötesindeki otel. eğer tayyip baba orada zarar görseydi, nihat yeni düzenin adamı olup devam edecekti...vali hala bu adamı masada yanına alıp hizmet toplantıları yapıyor..ayıp ayıp

Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Ölçü ve Ölçü Aletleri Muayene Yönetmeliği değişti

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com