Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Sağlık Çatışmalardan kalan boş kovanlar çocuklara harçlık oldu

Çatışmalardan kalan boş kovanlar çocuklara harçlık oldu

Diyarbakır'ın Sur ilçesinde 2 Aralık'ta ilan edildikten 10 gün sonra kaldırılan sokağa çıkma yasağını fırsat bilen çocuklar, polis ile PKK'liler arasında çıkan çatışmalardan arta kalan boş kovanları toplayarak harçlıklarını çıkarmaya çalışıyor.

Giriş Tarihi: 12 Aralık 2015 Cumartesi 10:36
Çatışmalardan kalan boş kovanlar çocuklara harçlık oldu

Diyarbakır'ın Sur ilçesinde sokağa çıkma yasağının kaldırılmasının ardından, 10 günlük sürede yaşanan çatışmalarda meydana gelen tahribatlar da gün yüzüne çıkarken, yasağın kaldırılmasını fırsat bilen çocuklar çatışmalardan geriye kalan boş kovanları hurdacılara satarak haçlıklarını çıkarıyor.

PKK’lilerin Sur’da kazdıkları hendekler ve kurdukları barikatlar arasında hayata gülümsemeye çalışan çocukların hiçbir şey olmamış gibi oynadıkları görüldü.

Yaşanan çatışmalar sonrasında yerden boş kovan toplayan çocukların yüzlerindeki tebessümler objektifleri yansıdı. Yaşanan çatışmalara rağmen, hendek ve barikatların arasında oynadıkları oyunlarla hayata gülümsemeye, büyüklerine ders vermeye çalışan çocuklar, dayatılan tüm olumsuzluklara rağmen, hiçbir şey olmamış gibi hayatlarına devam ediyor.

Bazı çocukların buldukları boş pet şişe ve kovalara doldurduklarıi boş kovanları, haçlıklarını çıkarmak için hurdacılara satmaları dikkatlerden kaçmadı.

‘Savaş olduğu için paramız yok’

Topladıkları kovanlarla harçlıklarını sağladıklarını söyleyen çocuklar, “Ailemizin durumu iyi değil. Savaş olduğu için paramız yok. Biz de harçlığımızı kurşunlardan çıkarıyoruz.” dedi.  (Emrah Deniz/ M. Sıddık Bilge-İLKHA)

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com