Advert
Advert
Advert

"Çatışmalar bölge turizmini olumsuz etkiliyor"

?Şanlıurfa Bölgesel Turist Rehberleri Odası, son günlerde bölgede yaşanan şiddet olaylarının bölge turizmini olumsuz etkilediğini söyledi.

Şanlıurfa Bölgesel Turist Rehberleri Odası (ŞURO) Başkanı M.Kamil Türkmen, son günlerde yaşanan şiddetin giderek artmasından dolayı bir yazılı basın açıklaması yaptı.

Türkmen açıklamasında, bölgede yaşanan çatışmaların ve işlenen cinayetlerin bölge turizmini çıkmaza sürüklediğini söyledi.

Diyarbakır Barosu Başkanı Tahir Elçi ve 2 polisin öldürülmesinin kendilerini üzdüğünü belirten Türkmen, bu olayların ülkenin barış ve kardeşliğine zarar verdiğini ifade etti.

Yaşanan çatışmalarda Diyarbakır’ın sembolleri arasında yer alan Şeyh Mutahhar Camisine (4 ayaklı cami) zarar verilmesine tepki gösteren Türkmen, Birleşmiş Milletler UNESCO kültürel mirasına girmiş değerlerin  korunması gerektiğini söyledi.

Yaşanan çatışmaların bölge turizmini olumsuz etkilediğini ifade eden Türkmen, şöyle devam etti: “Terörün rengi, dili, dini, ırkı ve mezhebi yoktur. Bu yaşanan hadiseler bölge turizmini daha da derinden yaralamıştır. Maalesef, insanlar bölgemizden tiksinir hale getirilmiştir. Bizler bu olaydan son derece üzüntü ve gelecekten de kaygılıyız. Bu cinayetleri işleyenler derhal yakalanmalı adalet önüne çıkarılmalı ve kamuoyu vicdanı rahatlatılmalıdır.”

(İLKHA)

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Başkan Çiftçi, Her buluş ve her icat bir eserdir
Başkan Çiftçi, Her buluş ve her icat bir eserdir
Erdoğan Katıldığı TRT World Forum'da önemli açıklamalarda bulundu
Erdoğan Katıldığı TRT World Forum'da önemli açıklamalarda bulundu