Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Gündem "Çatışmalar bölge turizmini olumsuz etkiliyor"

"Çatışmalar bölge turizmini olumsuz etkiliyor"

?Şanlıurfa Bölgesel Turist Rehberleri Odası, son günlerde bölgede yaşanan şiddet olaylarının bölge turizmini olumsuz etkilediğini söyledi.

Giriş Tarihi: 2 Aralık 2015 Çarşamba 16:56

Şanlıurfa Bölgesel Turist Rehberleri Odası (ŞURO) Başkanı M.Kamil Türkmen, son günlerde yaşanan şiddetin giderek artmasından dolayı bir yazılı basın açıklaması yaptı.

Türkmen açıklamasında, bölgede yaşanan çatışmaların ve işlenen cinayetlerin bölge turizmini çıkmaza sürüklediğini söyledi.

Diyarbakır Barosu Başkanı Tahir Elçi ve 2 polisin öldürülmesinin kendilerini üzdüğünü belirten Türkmen, bu olayların ülkenin barış ve kardeşliğine zarar verdiğini ifade etti.

Yaşanan çatışmalarda Diyarbakır’ın sembolleri arasında yer alan Şeyh Mutahhar Camisine (4 ayaklı cami) zarar verilmesine tepki gösteren Türkmen, Birleşmiş Milletler UNESCO kültürel mirasına girmiş değerlerin  korunması gerektiğini söyledi.

Yaşanan çatışmaların bölge turizmini olumsuz etkilediğini ifade eden Türkmen, şöyle devam etti: “Terörün rengi, dili, dini, ırkı ve mezhebi yoktur. Bu yaşanan hadiseler bölge turizmini daha da derinden yaralamıştır. Maalesef, insanlar bölgemizden tiksinir hale getirilmiştir. Bizler bu olaydan son derece üzüntü ve gelecekten de kaygılıyız. Bu cinayetleri işleyenler derhal yakalanmalı adalet önüne çıkarılmalı ve kamuoyu vicdanı rahatlatılmalıdır.”

(İLKHA)

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

HAC kuraları ne zaman çekilecek? tarih belli oldu

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com