Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane

Ana Sayfa Türkiye Çatı Aday İhsanoğlu'nun gittiği İftarda kavga çıktı

Çatı Aday İhsanoğlu'nun gittiği İftarda kavga çıktı

Ekmeleddin İhsanoğlu'nun Şişli'de katılacağı iftar programında kavga çıktı. Bir el silah sesi duyuldu. Olay üzerine Ekmeleddin İhsanoğlu programdan ayrıldı.

Giriş Tarihi: 10 Temmuz 2014 Perşembe 01:15
Çatı Aday İhsanoğlu'nun gittiği İftarda kavga çıktı

 CHP ve MHP'nin ortak aday olarak gösterdiği ve çeşitli partilerinde destek verdiği Ekmeleddin İhsanoğlu'nun Şişli'de katılacağı iftar programında kavga çıktı. Kavgada silah sesi duyulurken İhsanoğlu programı terk etti.

PROGRAMA KATILDIĞI ANDA GERGİNLİK BAŞLADI

Çatı aday Ekmeleddin İhsanoğlu programın yapılacağı alana gelip bazı vatandaşlarla selamlaştıktan sonra masaya oturdu. Tam o anda sıcak dakikalar yaşanmaya başlandı.

SİLAH SESİ DUYULDU

Vatandaşların İhsanoğlu'na yoğun ilgisi vardı. Ancak korumalar İhsanoğlu'na yaklaştırmak istemedi. Bu esnada 1 el silah sesi duyuldu ve gerginlik yaşandı. Tartışma çıktıktan 5 dakika sonra Ekmeleddin İhsanoğlu olay yerinden ayrıldı.

NELER YAŞANDI?

İhsanoğlu, Eyüp Sultan'ı ziyaret ettikten sonra Hacıhüsrev Camisi'ne gitti. Burada önce Hazreti Kab'ın türbesini ziyaret etmek isteyen İhsanoğlu, türbenin kapalı olduğunu görünce caminin avlusuna geçti.

MEMUR HAVAYA ATEŞ AÇTI

Ekmeleddin İhsanoğlu, avlunun girişinde MHP İstanbul İl Başkanı Mehmet Bülent Karataş ile basın mensuplarının sorularını yanıtlamaya hazırlanırken, avlunun iç kısmında bir grup vatandaşla koruma polisleri arasında tartışma çıktı. Tartışma kavgaya dönüşürken bir polis memurunun havaya ateş ettiği öğrenildi.

İhsanoğlu, yaşanan bu olayın ardından, cami avlusunun dışına kurulan ve MHP flamalarının asılı olduğu iftar çadırındaki vatandaşları selamladıktan sonra buradan ayrıldı.

MHP İl BAŞKANI'NDAN AÇIKLAMA

MHP İl Başkanı Karataş, gazetecilere yaptığı açıklamada, koruma polislerinin, Ekmeleddin İhsanoğlu ile vatandaşların bir araya gelmesini engellemeye çalıştıklarını ve tartışmanın bu nedenle çıktığını söyledi.

Karataş, "Polis korumaları, Sayın Cumhurbaşkanı Adayımıza her nedense vatandaşı yaklaştırmamaya gayret gösteriyorlar" ifadesini kullandı.

TÜRBE TARTIŞMASI

Türbe görevlilerinin de iftar öncesinde görev yerlerinde bulunmadığını, bu nedenle İhsanoğlu'nun Hazreti Kab Türbesi'ne giremediğini kaydeden Karataş, "Arkadaşlarımızın cami yetkilileriyle görüşmesine rağmen, akşam iftar saatinde Ekmeleddin İhsanoğlu Bey'in, Cumhurbaşkanı Adayımızın camiyi ziyaretinde türbeyi de ziyaret edeceğini söylemelerine rağmen burayı erken terk etmişler. Herhalde üstlerinden emir almıştırlar" diye konuştu.

İHSANOĞLU: AĞIZ TADIYLA BİR İFTAR YAPAMADIK

Cumhurbaşkanı adayı Ekmeleddin İhsanoğlu, Eyüp Ayvansaray'da katıldığı iftar sırasında bir polisin havaya ateş etmesiyle ilgili yazılı açıklama yaptı.

İhsanoğlu olaya ilişkin açıklamasında, "İstanbul Eyüp'teki halkın sofrasında iftar etmek için bulunduğumuz Hazreti Kab Camii avlusunda açıklama yaparken üzücü bir olay yaşandı. Bu talihsiz olayın ardından güvenlik ekipleri bulunduğumuz alandan çıkmamızı söyledikleri için ağız tadıyla iftar edemeden bölgeden ayrıldık. Olay ne kadar tatsız da olsa, kimsenin burnu bile kanamadan atlatılmış olması yüreklerimizi ferahlattı. Hepimize geçmiş olsun. Dileğim odur ki; demokrasimizin en güzel, en coşkulu anlarından olan Cumhurbaşkanlığı Seçimleri bize yakışacak biçimde huzur ve sağduyu ile geçsin. Bu konuda güvenlik güçlerimize ve olası tüm provokasyonlara karşı milletimizin kadim şuuruna güveniyorum." ifadelerini kullandı.

Haberler

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com