Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane

Ana Sayfa Türkiye Çaresine bakarız diyen Yarbay ETÖ'cü

Çaresine bakarız diyen Yarbay ETÖ'cü

Giriş Tarihi: 18 Temmuz 2010 Pazar 14:41
Çaresine bakarız diyen Yarbay ETÖ'cü

Heron'a yakalanan PKK'lılar için "Adamlarımız çok zayiat verdi. Ya Heron'u düşürün ya da kordinatlarını değiştiren" diyen Üsteğmen Fırat Ç.'ye "Çaresine bakarız" yanıtı veren Yarbay Selim Selçuk Çakmaklı'nın Ergenekon'la bağlantısı olduğu saptandı. Albay Selçuk Çakmaklı'nın Ergenekon kapsamında yürütülen Karargah Evleri soruşturmasında tutuklandığı belirlendi. Edinilen bilgilere göre Ergenekon içinde Karargah Evleri soruşturması yürütülmesine neden olan rapor Yarbay Selçuk Çakmaklı'nın bilgisayarından ele geçmişti. MİT, ardından bu raporu Genelkurmay Başkanlığı'na gönderdi. Ergenekon soruşturmasını yürüten Özel Yetkili Savcı Zekeriya Öz de Genelkurmay'dan bilgi istemişti. Genelkurmay'ın emri üzerine Hava Kuvvetleri Komutanlığı Askerî Savcılığı, 31 Mayıs 2008'de soruşturma başlattı. Soruşturma sırasında Çakmaklı'nın, askerî kesimin başında gösterilen ve Ergenekon kapsamında tutuklanan Albay Cengiz Köylü'ye bağlı çalıştığı öne sürüldü.

Bu arada, Cengiz Köylü'nün aynı soruşturma kapsamında şüpheli sıfatıyla ifadeleri alındı. Köylü, tanık olarak verdiği ifadede Sami Selçuk Çakmaklı'nın, 2007 yılında kendi emrinde öğretim elemanı olarak çalıştığını söylediği öğrenildi.

Kaynak: Taraf

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com