Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane

Ana Sayfa Türkiye Çapulcu Cem Boyner 38 Yıllık Sırrı

Çapulcu Cem Boyner 38 Yıllık Sırrı

Gezi Parkı'na giden çapulcu Cem Boyner ile ilgili 38 yıllık bir gerçek ortaya çıktı.

Giriş Tarihi: 21 Haziran 2013 Cuma 21:49
Çapulcu Cem Boyner 38 Yıllık Sırrı

Türkiye'nin bugüne kadar yaşadığı en organize isyanlardan olan Gezi isyanı boyunca en çok konuşulan konulardan biri de Cem Boyner oldu.

Halkın provoke edilip Gezi Parkı'na çağrıldığı günlerde parka koşarak "Ne sağcıyım ne solcu, çapulcuyum çapulcu" yazılı pankart taşıyan Cem Boyner, bilindiği gibi Türkiye'nin önde gelen işadamlarından. Kendisine ait bir çok mağaza zinciri bulunuyor.

Cem Boyner'in ilginç geçmişinde birçok kişinin bilmediği önemli bir ayrıntı da yer alıyor. Boyner, 1975 yılında yazdığı 'Demokrasinin İçyüzü' adlı kitabında oy veren seçmeni ile ülkeyi yöneten siyasetçileri cahil olarak nitelendiriyor. Kitapta yazılanlar, bugünün kapitalisti Cem Boyner'in geçmişte devrimci bir ruha sahip olduğunu gözler önüne seriyor.

Gazeteci yazar Bekir Hazar'ın gündeme getirdiği bu ayrıntı, Cem Boyner'in 'Ne sağcıyım, ne solcu, çapulcuyum çapulcu" pankartını açtığı Gezi Parkı isyanına da ışık tutuyor.

Boyner oy veren seçmeni ve siyasileri cahil yerine koyduğu kitabında bakın neler demiş;

"Demokrasilerde; Halk işini gücünü bırakıp bilmediği bir alanda at koşturmaya kalkışır. Çünkü CAHİL insan fikir sahibi olmadığı gibi fikir sahibi olanı seçmek konusunda da YETERSİZ ve ACİZDİR.

Demokrasi devlet yönetiminde;çoğunluğun tercihini geçerli kabul ettiğine ve çoğunluk da devlet yönetimi konusunda bilgili kişiler azınlığının dışındaki CAHİLLERDEN meydana geldiğine göre, demek oluyor ki demokrasilerde ülkeler CAHİLLERİN tercihlerine göre yönetilir. Bu gerçek yalnız Türkiye için değil demokrasiyle yönetilen tüm ülkeler için geçerlidir. ABD veyahut İngiltere'de bu konuda bilgili kişilerin bu konunun CAHİLLERİNE oranı Türkiye'dekinden pek farklı değildir. Dolayısıyla; İnkar edilemeyecek bir gerçek şudur ki:  Yeryüzünün neresinde olursa olsun, hangi uygarlık seviyesinde bulunursa bulunsun, demokrasiyle yönetilen ülkelerde ülkeyi yönetenler CAHİLLERDİR."

Cem Boyner'in kitabında yer alan ve insanı okuyanları şoke eden cümleler bunlarla da sınırlı değil. Boyner şöyle devam ediyor;
"Milleti meydana getiren bireylerin hepsinin her konuda uzman olabilecekleri düşünülemeyeceğine göre seçimler yoluyla
daima haksız ve yanlış olan çoğunluğun tercihlerini, önerilerini gerçekleştirmeye çalışmak kadar millet menfaatine ters düşen bir davranış olamaz."

Kitabında bunları diyen Boyner 1995 yılında Yeni Demokrasi Hareketi'ni kuruyor ve siyasete atılıyor. Cahil dediği seçmen tarafından boyunun ölçüsü eline verilen Boyner, siyaseti bırakıyor.

Bu ilginç geçmişi gençliğinde devrimci bir ruh taşıyan Cem  Boyner'in neden Gezi Parkı'na koştuğunu da gözler önüne seriyor.

KAYNAK: ROTAHABER

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com