Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane

Ana Sayfa Türkiye Çankaya Köşkü'nün 34 Farklı Sahibi Var

Çankaya Köşkü'nün 34 Farklı Sahibi Var

Giriş Tarihi: 6 Mart 2011 Pazar 12:08
Çankaya Köşkü'nün 34 Farklı Sahibi Var

Çankaya Köşkü'nün 34 Farklı Sahibi Var

Çankaya Köşkü'nün 34 hissedarı çıktı. Peki ya TBBM, Ayasofya, Akdamar Adası kimin?

Bayındırlık ve İskan Bakanı Demir'in soru önergesine verdiği yanıta göre TBMM'nin üzerine yapıldığı arazi de Hazine'ye ait. Ancak tapu tahsis işlemi Meclis'in adına yapılmış durumda.

Bayındırlık ve İskan Bakanı Mustafa Demir, Cumhurbaşkanlığı Köşkü arazisinin, Maliye Hazinesinin de aralarında bulunduğu 34 hissedar adına kayıtlı olduğunu bildirdi. Demir, BDP Şırnak Milletvekili Hasip Kaplan'ın önergesine verdiği yanıtta bugüne kadar halk arasında efsane olarak konuşulan rakamlara resmiyet kazandırdı. Demir, Ayasofya Camii Müzesi'nin ise İstanbul'un Fatihi, Fatih Sultan Mehmet Han adına tapulu olduğunu açıkladı.

34 HİSSEDAR ARASINDA ŞAHIS VAR MI?
Cumhurbaşkanlığı makamı olarak bilinen Çankaya Köşkü'nün kurulu olduğu arazi ile ilgili Bakan Demir, Cumhurbaşkanlığı Köşkü'nün 8 parsel halinde olduğunu, lojmanların bulunduğu parselin Maliye Hazinesine, diğer parsellerin ise Maliye Hazinesinin de bulunduğu 34 hissedar adına kayıtlı olduğunu açıkladı. Bakan Demir, 34 hissedar arasında kim ya da hangi kurumların olduğunu, Çankaya Köşkü arazisinde hissesi bulunan şahıs bulunup bulunmadığını ise açıklamadı.

AYASOFYA'NIN TAPUSU FATİH'TE
Bayındırlık Bakanı Mustafa Demir, Türkiye'nin kalbinin attığı Türkiye Büyük Millet Meclisi ile Ayasofya ve Akdamar adasının arazi sahiplerini de açıkladı. Bakan Demir, 444 bin 760 metrekare büyüklüğündeki TBMM yerleşkesinin tapusunun, Maliye Hazinesi adına kayıtlı olduğunu, tahsis işlemlerinin TBMM adına yapıldığını belirtti. Demir ayrıca, Ayasofya'nın tapusunun Fatih Sultan Mehmet Vakfı, Akdamar Adası'nın tapusunun da Maliye Hazinesi adına kayıtlı olduğunu bildirdi.

Çankaya'da 1 değil 3 köşk var
Çankaya Köşkü olarak bilinen alanda sadece bir köşk değil üç köşk ile çok sayıda hizmet binası bulunuyor. Çankaya yerleşkesi içinde Müze Köşk, Çankaya Köşkü (Pembe Köşk), Camlı Köşk, Yeni Hizmet Binası, Genel Sekreterlik ve Devlet Denetleme Kurulu Binası, Başyaverlik Binası, İdari ve Mali İşler ile Koruma Müdürlüğü binaları, Basın Toplantı Salonu, Resepsiyon Salonları, İtfaiye Binası, Sosyal Tesisler, Garaj, Sera, Halı Saha ve Tenis Kortu ile lojmanlar bulunuyor.
Haber 7

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com